Kur Lietuvoje galima iškasti brangakmenių ir kurie gauti sovietmečiu – netikri

„Deimantai – geriausi merginų draugai“, – dainavo žavingoji Marilyn Monroe dar tada, kai tokių akmenėlių įsigyti galėjo itin maža dalis pasaulio išrinktųjų. Tačiau brangakmeniai nėra vien deimantai, o jų nusipirkti gali kur kas didesnė žmonių dalis, nei dažnai manoma.
Žiedas su brangakmeniu
Žiedas su brangakmeniu / Gary Yost / Unsplash nuotr.

Kai kurių gražuolių ne tik nusipirkti, bet ir rasti gamtoje galima ir Lietuvoje, deja, vos mažą dalį iš ilgiausio sąrašo. Kur kas paprasčiau safyrą, rubiną ar smaragdą nusipirkti parduotuvėje, tačiau tam reikia kai ką žinoti apie brangakmenius. Didėjant galimybėms įsigyti natūralius brangiuosius akmenis, padaugėjo ir pardavinėjančių padirbinius arba menkos vertės akmenis, kurie gali būti vadinami brangakmeniais, tačiau realybėje yra gerokai pigesni, negu vitrinoje.

Deimantų tyrimo pionierius Lietuvoje, šiuo mokslu susidomėjęs prieš dvi dekadas, papasakojo apie paslaptinguosius akmenėlius. Geologijos muziejų ir brangakmenių tyrimų laboratoriją įkūręs specialistas gali nepailsdamas kalbėti apie akmenų paslaptis ir savybes, o taip pat – pažerti patarimų norintiems nusipirkti brangakmenių ar jų turintiems.

Tad kaip žinoti, kad jūsų žiedelyje žaižaruoja tikras deimantas, o kaklą puošia nepadirbto granato karoliai? Kaip neapsigauti renkant smaragdinius auskarus dovanų ir nesumokėti 10 kartų daugiau už padirbinį? Į šiuos ir dar daugiau klausimų atsako brangakmenių ekspertas, dr. Arūnas Kleišmantas.

Kiek kainuoja tikri brangakmeniai?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis