Pasak VU geologo prof. Andrejaus Spiridonovo, keliavusio drauge, tos rūkstančios dujos, jeigu susikauptų, galėtų sustabdyti kvėpavimą! Per ilgai užsibuvus nedėkingoje vietoje arba pasiklydus, yra šansas apsvaigti ir užmigti. „Ten aiškiai jauti sierą, tai jos kvėpuoti daug nereikėtų, nes prisilietus prie gomurio, kuris yra drėgnas, ji jungiasi su vandeniu ir tu turi sieros rūgštį“, - sako geologas, mokytojas dokt. Simonas Saarmann.
Pasivaikščioti per lavos laukus taip pat gali būti pavojinga idėja: „Kai kuriose vietose matome savotiškas įgriuvas, smegduobes - tose vietose yra lavos tuneliai, kuriais lava teka žemyn į slėnį ir žmonės, kurie čia vaikščioja, rizikuoja įkristi į lavą“, - pasakoja A.Spiridonovas.
Įdomu tai, kad tokie lavos tuneliai egzistuoja ir Mėnulyje bei Marse, kur kadaise taip pat veržėsi lava. Būtent tokiuose tuneliuose parankiausia apsigyventi astronautams ir kurti požeminius miestus.
Daugiau apie tunelius, lavos tipus, pavojus ir kelionės nuotykius - laidos „Mokslo sriuba“ įraše:
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu