„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lazerius ir jų sistemas gaminanti „Light Conversion“ atidarė naują gamybos ir tyrimų korpusą

Optinių parametrinių stiprintuvų, femtosekundinių lazerių ir jų sistemų gamybos lyderė pasaulyje, UAB „Light Conversion“ šiandien oficialiai atidarė naujas 11 200 kv. m. gamybos patalpas, rašoma pranešime spaudai.
„Light Conversion“
„Light Conversion“ / Nail Garajev nuotr.

Šių metų pradžioje baigtame moderniame pastate įsikūrė lazerių gamybinės patalpos, mokslinės laboratorijos, optinių ir elektroninių sistemų surinkimo ir patikros laboratorijos, kuriose atliekami taikomieji tyrimai, integruota pažangi sandėliavimo sistema.

Naujoje gamykloje taip pat įrengtas švarių patalpų blokas – aukštus švaros reikalavimus atitinkančios gamybinės patalpos, skirtos itin jautriems komplektuojamiesiems mazgams surinkti. Šios laboratorijos užima net 1800 kv. m. plotą. Investicijos į naują lazerių gamybos ir tyrimų korpusą sudarė virš 24 mln. Eur.

Naujasis plėtros projektas bendrovei leis padidinti gamybos apimtį ir geriau tenkinti sparčiai augančią femtosekundinių lazerių, optinių parametrinių stiprintuvų, medicininių sistemų paklausą pasaulyje.

„Kasmet matome vis didesnį susidomėjimą mūsų gaminamais prietaisais – tiek tarp mokslinių, tiek tarp industrinių klientų. Taip pat ilgus metus dirbome prie mūsų lazerių medicininio taikymo projektų, kurie iš lėto pradeda įsivažiuoti, todėl naujos patalpos gyvybiškai yra svarbios artimiausių metų plėtrai“, – teigia Martynas Barkauskas, „Light Conversion“ direktorius.

Vilniuje kuriami ir gaminami pasaulyje gerai žinomi femtosekundiniai, aukšto pasikartojimo dažnio, plačiai derinamų parametrų lazeriai. Juos tyrėjai naudoja moksliniams tyrimams, o industrinio taikymo srityse šie prietaisai naudojami preciziniam medžiagų apdirbimui: mažų matmenų medicininių prietaisų, automobilių purkštukų, plokščiųjų ekranų gamyboje, puslaidininkių pramonėje, plataus vartojimo prekių komponentų gamyboje bei kuriant oftalmologines lazerines sistemas.

Tarp pagrindinių bendrovės klientų – pramonės bendrovės ir mokslo įstaigos, o įmonės pagrindinę produkciją sudaro optiniai parametriniai stiprintuvai, femtosekundiniai lazeriai ir jų sistemos, kurių didžioji dalis yra eksportuojama į žymiausius pasaulio mokslo (mokymo) ir didžiausius pramonės centrus visame pasaulyje – Europos Sąjungoje, JAV, Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje ir kitose šalyse.

Tarp daugybės unikalių prietaisų galima išskirti vieną žymiausių „Šviesos konversijos“ projektų (vykdomų kartu su Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centru bei UAB „Ekspla“) – „Sylos“ lazerio kūrimas ELI-ALPS Europos bendrosios prieigos tyrimų centrui Vengrijoje. Šiuo metu vyksta jau trečiasis šios sistemos kūrimo etapas. Tai ypač didelės galios ultratrumpųjų impulsų lazeris.

Nail Garajev nuotr./„Light Conversion“
Nail Garajev nuotr./„Light Conversion“

Daugiau nei 15 teravatų (1 teravatas = trilijonas vatų) smailinės galios lazerinė sistema „Sylos“ yra unikali sistema, generuojanti 8 femtosekundžių ir trumpesnius impulsus. Impulsai jau yra naudojami atliekant fundamentalius elektronų judėjimo ypatumų atomuose ir molekulėse tyrimus. Gaminant sistemą buvo panaudota Lietuvoje sukurta ir ištobulinta optinių parametrinių čirpuotų impulsų stiprintuvų (angl. Optical Parametric Chirped Pulse Amplifiers, OPCPA) technologija.

Industrinis taikymas skatina ryškiausią gamybinės bazės plėtrą, reikalaujančią daugybės aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir kuriančią didžiausią pridėtinę vertę įmonei. „Light Conversion“ yra viena patraukliausių Lietuvos darbdavių. Įmonę atpažįsta ir ja pasitiki pasauliniai industriniai gigantai. Tai yra ilgamečio, mokslu pagrįsto, kruopštaus darbo rezultatas.

Išplėtus bei įsisavinus naujus gamybos pajėgumus bus sukurta apie 200–300 naujų darbo vietų. Šiuo metu įmonėje dirba beveik 400 aukštos kvalifikacijos inžinierių, fizikų, elektronikos, optikos, mechanikos ir kitų sričių specialistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“