„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuva pagal šviesolaidinio tinklo plėtrą toliau pirmauja Europoje

Amsterdame vykstančiame Plačiajuosčio ryšio pasauliniame forume buvo pristatyta 2012 metų pirmojo pusmečio šviesolaidinio ryšio (angl. fibre to the home – FTTH) rinkos apžvalga.
Šviesolaidinio interneto kabelio gijos.
Šviesolaidinio interneto kabelio gijos. / TEO LT nuotr.

„FTTH Council Europe“ užsakymu rinkos tyrimų bendrovės IDATE parengtoje apžvalgoje buvo sudarytas FTTH ir FTTB (šviesolaidžio iki namų ir šviesolaidžio iki pastato) plėtros reitingas. Jo duomenimis, jau 22 šalyse daugiau nei 1 proc. namų ūkių naudoja šviesolaidinį ryšį.

Europos šalys nurodė, kad per pirmąjį 2012-ųjų pusmetį šviesolaidinio ryšio vartotojų padaugėjo net 16,4 proc., o šviesolaidinio ryšio aprėptis toliau sparčiai didėjo (16 proc.). 2012 metų viduryje šiose šalyse šviesolaidinio interneto paslaugų vartotojų padaugėjo maždaug iki 5,95 mln. ir jomis naudojosi 32 mln. šeimų.

Šviesolaidinio tinklo plėtros reitingo lydere išliko Lietuva, kur jo skverbtis buvo didesnė nei 30 proc. Antroje vietoje liko Norvegija (18 proc.), o trečioje – Švedija (14,5 proc.). Kai kurios didelės ES šalys, įskaitant Jungtinę Karalystę ir Vokietiją, vis dar gerokai atsilieka ir į reitingus nepatenka. 

Nemažai rinkos galimybių suteikia Rusija – joje 5,2 mln. abonentų ir 15,8 mln. namų ūkių naudojasi šviesolaidinio interneto paslaugomis. Ukrainoje yra daugiau nei milijonas šviesolaidinio interneto abonentų – vadinasi, per pirmąjį 2012-ųjų pusmetį jų skaičius išaugo daugiau kaip 85 procentais.

Tikimasi, kad netrukus FTTH ir FTTB ryšys bus pradėtas diegti ir NVS (Nepriklausomų valstybių sandraugos) šalyse.

Pirmą kartą į šviesolaidinio ryšio plėtros reitingą buvo įtraukta ir Ispanija. Ji užėmė 20 vietą (1,42 proc. skverbtis). 2012 m. pirmąjį pusmetį šių paslaugų vartotojų skaičius šioje šalyje išaugo 44 procentų. Nors jos ekonomikos padėtis išlieka sudėtinga, operatorių duomenimis, šviesolaidis vis dar laikomas patikima investicija.

Austrijos regiono valdžia nelaukė privačių investuotojų ir vienintelė Pietų Europoje pati įdiegė atviros prieigos tinklų sistemą, kuri būdinga Skandinavijos šalims.

Dar viena nauja į reitingus patekusi šalis yra Liuksemburgas (1,46 proc. skverbtis). Valstybinė bendrovė „P&T Luxembourg“ įgyvendina ambicingus šios valstybės tikslus: iki 2013 m. pabaigos 100 megabitų per sekundę (Mbps) spartos internetą įvesti 80 proc. namų ūkių, o iki 2015 m. pabaigos – visuose.

„Į reitingus nepatenkančios didelės šalys gali praleisti galimybę sukurti tvarią ateitį savo piliečiams, – teigia „FTTH Council Europe“ generalinis direktorius Hartwigas Tauberis. – Visgi, jei norime, kad Europa pasiektų 2020-iaisiais numatytus šviesolaidinio ryšio diegimo tikslus, būtina imtis papildomų priemonių. Jau šiandien reikia apsispręsti investuoti į FTTH – t. y. priimti vienintelį galimą ateities poreikius atitiksiantį sprendimą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs