Šis inovatyvus sprendimas pritraukė investuotojų dėmesį – rizikos kapitalo fondas „CoInvest Capital“, kartu su 4 verslo angelais ir akceleravimo fondu 70V, bendrovei suteikė 610 tūkst. eurų investiciją technologijos įvedimui į rinką, rašoma pranešime spaudai.
Kembridžo universiteto mokslininkai sukūrė „Smart Kage“ technologiją, kuri palengvins medicinos laboratorijų darbą ir leis mokslininkams visą savo dėmesį nukreipti į sprendimų, padedančių analizuoti ligų eigą, progresą ir gydymo metodus, paiešką.
„Modeliuodami ir tirdami ligas, tyrimus pirmiausia atliekame su graužikais, tačiau jų stebėjimas ir duomenų analizavimas, rezultatų pritaikymas darbui su pacientais iki šiol turėjo nemažai trūkumų. Savarankiškas, 50 cm aukščio, pločio ir ilgio kubas, pavadintas „Smart Kage“, atrodo kaip įprastas laboratorinis gyvūno narvelis, tačiau į jį įdėjus graužiką mokslininkui beveik nieko nebereikia daryti pačiam – kube įmontuoti jutikliai ir stebėjimo kamera padeda fiksuoti gyvūno elgesį, o dirbtinis intelektas – nustatyti elgesio pakitimus“, – sako neuromokslų daktarė, „Cambridge Phenotyping“ įkūrėja Julija Krupič.
„Smart Kage“ gyvūno elgesį analizuoja 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę – tokios imties duomenys laboratorijoms iki šiol nebuvo prieinami.
„Julija ir Marius įrodė, kad geriausi sprendimai gimsta sprendžiant problemas – mokslininkai sukūrė technologiją, pašalinančią trūkumus, su kuriais jie susidurdavo dirbdami savo įprastą darbą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad produktas išsiskiria ne tik pažangumu, bet ir paprastumu – kūrėjai sugebėjo sukurti prietaisą, apjungiantį išmanias technologijas. Jį paprasta naudoti bet kurioje pasaulio laboratorijoje, todėl tikime, kad komandai pavyks sėkmingai įžengti į rinką“, – sako į startuolį investavusio rizikos kapitalo fondo „CoInvest Capital“ investicijų vadovas Paulius Uziela.
„Šiuo metu technologija – prototipo stadijoje, tad pritraukta investicija padės toliau ją tobulinti ir parengti masinei gamybai. Galima sakyti, kad mums pavyko pašalinti žmogų iš sudėtingos lygties ir nors pats „Smart Kage“ atrodo kaip įprastas narvelis, jo išplanavimas ir įmontuotos techninės detalės medicinos tyrimų rinkoje – naujiena“, – teigia neuromokslininkas, antrasis „Cambridge Phenotyping“ įkūrėjas Marius Bauza.
Remdamiesi laboratorijoje iš „Smart Kage“ gautomis išvadomis, „Cambridge Phenotyping“ taip pat tobulina žmonėms skirtą mobiliąją programėlę, padėsiančią nustatyti sutrikimus, susijusius su žmogaus epizodine atmintimi. Šią programėlę bendrovė jau išbandė ir Lietuvoje.
Anot bendrovės įkūrėjų, visi sprendimai yra skirti įgalinti mokslininkus geriau ir greičiau analizuoti su žmogaus atmintimi susijusius sutrikimus, kad ligas nustatyti pavyktų kuo anksčiau. Pagrindiniai „Smart Kage“ naudotojai ateityje turėtų būti universitetai ir medicinos laboratorijos, tyrinėjančios hipokampą – smegenų žievės sritį, atsakingą už epizodinę atmintį, gebėjimą mokytis ir orientuotis erdvėje.