Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvių sukurtą interneto ryšio vertinimo programėlę „Rotten WiFi“ jau parsisiuntė vartotojai beveik iš pusės pasaulio valstybių

Nuo šiol nepasitenkinimą lėtu bevieliu ar 3G ryšiu galima išsakyti lietuvių sukurta nemokama programėle „Rotten WiFi“. Balandžio mėnesį startavusi Artūro Jonkaus ir Pauliaus Lazausko sukurta programėlė jau turi daugiau nei 10 tūkst. parsisiuntimų iš viso pasaulio vien „iOS“ platformoje, o ją paleidus „Android“ vartotojams tikimasi sulaukti gerokai didesnio vartotojų dėmesio.
 „Rotten WiFi“  programėlė leidžia pasirinkti interneto ryšį pašiepiančias karikatūras
„Rotten WiFi“ programėlė leidžia pasirinkti interneto ryšį pašiepiančias karikatūras / Ryčio Daukanto karikatūra

„Rotten WiFi“ – tai programėlė, sukurta siekiant padėti verslo klientams, turistams ar vietos gyventojams išmatuoti interneto ryšio duomenų atsisiuntimo ir išsiuntimo greičius ir įvertinti paslaugos kokybę.

Pasak vieno idėjos sumanytojų A. Jonkaus, iš panašių programėlių ji išsiskiria tuo, kad yra labiau pritaikyta vartotojui.

Praėjus daugiau nei 2 sav. nuo programėlės sukūrimo, ji jau buvo parsisiųsta daugiau 10 tūkst. kartų iš 90 pasaulio valstybių.

„Mes pasižiūrėjome į šią idėją iš vartotojų pusės. Techniniai parametrai įdomūs tik tiems, kas turi techninių žinių, o dauguma vartotojų interneto greitį matuoja kitaip: arba žmogui ryšio pakanka, arba ne. Todėl įvedėme kliento pasitenkinimo parametrą“, – sako A.Jonkus.

Naudodami programėlę vartotojai gali įvertinti interneto ryšį skalėje nuo 0 iki 10 ir pasirinkti jų nuotaikas geriausiai atspindinčias karikatūras arba frazes.

Ryčio Daukanto karikatūra/ „Rotten WiFi“  programėlė leidžia pasirinkti interneto ryšį pašiepiančias karikatūras
Ryčio Daukanto karikatūra/ „Rotten WiFi“ programėlė leidžia pasirinkti interneto ryšį pašiepiančias karikatūras

Praėjus daugiau nei 2 sav. nuo programėlės sukūrimo, ji jau buvo parsisiųsta daugiau 10 tūkst. kartų iš 90 pasaulio valstybių. Aktyviausi – JAV, Lietuvos, Filipinų, Indonezijos ir Jungtinės Karalystės vartotojai. Atsisiuntimai iš Lietuvos sudaro 15 proc., o tai rodo, kad programėlė skirta globaliai rinkai.

Gegužės mėnesį programėlė atsiras „Android“ platformoje, tuomet vartotojų turėtų dar gerokai padaugėti.

„Dar vienas programėlės privalumas vartotojams yra tas, kad kelionės metu tik išlipus iš lėktuvo bus galima parsisiųsti to regiono žemėlapį su visais belaidžio ryšio taškais artimiausioje vietoje ir matyti ankstesnių vartotojų įvertinimus“, – priduria A.Jonkus.

Išreiškus savo emocijas bei įvertinus viešosios vietos bevielį ar 3G ryšį, programėlė suteikia galimybę šia informacija pasidalinti socialiniuose tinkluose.

„Rotten WiFi“ ir toliau bus galima internete atsisiųsti nemokamai, o uždirbti „Rotten WiFi“ sumanytojai ketina informaciją apie bevielį ryšį parduodami verslui, pavyzdžiui, viešbučiams ar interneto tiekėjams.

„Galėsime suteikti informaciją, kiek viešbučių klientai yra patenkinti tuo ryšiu, kurį teikia tiekėjas, – sako A.Jonkus. – Interneto tiekėjai žino pralaidumus, bet nežino, kiek jų klientų, pavyzdžiui, viešbučių, klientai yra patenkinti. O tai yra svarbu, kai vyksta didelės konferencijos ar viešbutis yra visiškai pilnas.“

A.Jonkus taip pat dirba ir prie projekto „IQ Polls“ – interaktyvios apklausų sistemos, kuri leidžia renginio metu realiu laiku vykdyti vartotojų apklausas.

Programėlę „iOS“ naudotojai gali atsisiųsti iš „App Store“.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Google+“ ir „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?