Konkursas skirtas studentams, tyrėjams ar individualiems asmenims, kuriantiems ir dirbantiems gyvybės mokslų, biotechnologijų, sveikatos ar kitose srityse, kurie nori „įdarbinti“ savo žinias ir ateityje įkurti startuolį.
„CasZyme“, „Oxipit“, „Droplet Genomics“, „Fidens“ – tai tik keletas Lietuvos gyvybės mokslų startuolių „žvaigždžių“ vardų, kurių tikrai pristatinėti nebereikia jau ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Konkursas atveria duris atsirasti naujiems rinkos žaidėjams.
„Ieškome talentų, kurie nori vystyti perspektyvias idėjas. Norime prisidėti prie ambicingo tikslo, kad Lietuva taptų patraukliausia šalimi gyvybės mokslų industrijos plėtrai iki 2030 metų. Tikime, kad šios srities jaunieji kūrėjai gali padaryti proveržį, o nauji išradimai padėtų išgydyti sunkiai įveikiamas ligas pasaulio mastu“, – sako MITA direktorius Kęstutis Šetkus.
„Ši iniciatyva yra labai svarbi Lietuvai vystant gyvybės mokslų industriją. Kuo daugiau žmonių įgyvendins ir komercializuos savo idėjas gyvybės mokslų srityje, tuo bus išmanesnė Lietuvos ekonomika ir visuomenė. Gyvybės mokslų srities įmonių potencialas yra be galo didelis“, – sako įmonės „CasZyme“ direktorė dr. Monika Baškytė.
Konkurso metu MITA suteikia galimybę dalyvauti „Life Sciences Start-up Masterclass“ mokymuose. Juose bus galimybė išspręsti technologinius iššūkius, parengti verslo planą, rasti klientą, išmokti pitch‘o subtilybių, pristatyti savo technologiją investuotojams ir net pritraukti investicijų.
Geriausių komandų lyderiai, išvystę idėjas, turės galimybę įgyti neįkainojamos patirties viename iš JAV akceleratorių, pasisemti žinių iš ekspertų ir mentorių.
MITA konkursą sudaro trys etapai. Pirmame etape teikiamos visos galimos idėjos iki š. m. vasario 20 d. Tereikia MITA svetainėje užpildyti supaprastintą paraiškos formą. Pateikusieji idėjas turės galimybę gauti nemokamą MITA eksperto konsultaciją dėl idėjos tobulinimo.
Antrame etape bus atrenkamos geriausios idėjos ir skelbiami nugalėtojai iki š.m. kovo 15 d. Visi į antrą etapą patekusių idėjų autoriai bus pakviesti į intensyvią startuolio vystymo „Life Sciences Start-up Masterclass“ programą, kurioje galės vystyti savo idėją padedami įvairių sričių profesionalų.
Trečiame etape vyksta programos finalas, kuriame piniginiais prizais bus apdovanojami laimėtojai. Bendra piniginių prizų vertė siekia 3,5 tūkst. eurų. Taip pat bus suteikiama galimybė išvykti į JAV akceleratorių ir prestižines užsienyje vykstančias konferencijas. Papildomai programos dalyviai bus apdovanojami ir pietumis su investuotoju, taip pat turės galimybę pristatyti savo idėją užsienio investuotojams didžiausioje Baltijos šalyse gyvybės mokslų konferencijos „Life Sciences Baltics 2020“. Be to, atrinktas perspektyviausias idėjas padės išvystyti MITA paskirti asmeniniai priemonės „Inostartas“ konsultantai.
Jauniems ir perspektyviems startuoliams priemonė „Inostartas“ pradėtą vystyti ar ilgai brandintą idėją padeda paversti realiu produktu ir suteikia ES investicijų iki 52 tūkst. eurų.
Šis idėjų konkursas organizuojamas pagal MITA naują iniciatyvą „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“, kurios tikslas – teikti inovacijų konsultacines ir inovacijų paramos paslaugas gyvybės mokslų industrijos subjektams, vykdyti šios industrijos populiarinimą, skatinti naujų įmonių kūrimą, žinių perdavimą, komercializavimą, technologijų pažangą ir inovacijas, kurti tarptautinį Lietuvos kaip gyvybės mokslų industrijos šalies įvaizdį.