Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos pramonės atstovai: mus gali išgelbėti inovacijos ir automatizavimas

Po trejų metų pertraukos Vilniuje vėl vyks didžiausia Baltijos šalyse specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika“, rašoma pranešime spaudai.
„Balttechnika“
„Balttechnika“ / Organizatorių nuotr.

Jos dalyviai sako, kad investicijoms į inovacijas nėra blogo laiko, o Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) vadovas Darius Lasionis tvirtina – vienas efektyviausių būdų spręsti iššūkius, su kuriais susiduria pramonė, – procesų automatizacija, skaitmenizacija ir robotizacija.

Ne tik paroda, bet ir konferencija

Spalio 19–21 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti paroda planuoja pritraukti apie 2 tūkst. specialistų iš visos Europos. Jie turės galimybę ne tik susipažinti su pramonei aktualiomis inovacijomis, bet ir dalyvauti konferencijoje „Making Industry 4.0 Real“, kurią organizuoja LITEXPO partnerė LINPRA kartu su Lietuvos skaitmeninių technologijų sektoriaus asociacija „Infobalt“ bei Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmais (AHK).

Organizatorių nuotr./„Balttechnika“
Organizatorių nuotr./„Balttechnika“

Pasak LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovės Jolantos Beniulienės, planuojant „Balttechnika 2022“ buvo atsižvelgta į tai, kad dabartinė ekonominė ir geopolitinė situacija skaudžiai veikia pramonę ir kelia daug klausimų dėl šio sektoriaus ateities vizijos, todėl verslo atstovams ir sprendimų priėmėjams reikia ne tik informacijos apie konkrečius techninius sprendimus, bet ir naujų tarpsektorinio bendradarbiavimo galimybių, kontaktų plėtros, naujovių ir žinių.

„Verslui reikia ne tik susipažinti su naujomis technologijomis, bet ir gauti žinių, padedančių geriau suprasti situaciją ir priimti sprendimus, išgirsti gerosios praktikos pavyzdžių, padiskutuoti su savo srities profesionalais ir pamatyti, kad kiekvienas sunkmetis atveria galimybes. Pavyzdžiui, anksčiau Vakarų Europos įmonės kontaktų verslo plėtrai ieškodavo kituose pasaulio regionuose, o dabar vis dažniau jų žvilgsniai krypsta į Baltijos šalių rinkas. Svarbu žinoti, kaip panaudoti šias aplinkybes“, – tvirtino J.Beniulienė.

Anot jos, atnaujintas bendradarbiavimas su LINPRA ir konferencijos „Making Industry 4.0 Real“ integravimas į parodą padės sukurti trokštamą įvairiapusę naudą dalyviams, kurie galės ne tik susipažinti su inovacijomis, bet ir pasisemti reikalingų žinių.

LINPRA vadovo Dariaus Lasionio teigimu, šių metų konferencijos pagrindinė tema – kaip technologinė transformacija gali padėti didinti pramonės atsparumą ir tvarumą.

„Pastaraisiais metais šis klausimas yra Europos politinėje darbotvarkėje ir tampa vis aktualesnis praktikoje – tiek dėl Žaliojo kurso tikslų bei kintančio reguliavimo, tiek dėl būtinybės veikti efektyviau. Tad pagrindinėje konferencijos sesijoje dalyviai išgirs pranešimą bei diskusiją apie pramonės tvarumo tendencijas Europoje ir Lietuvoje. Paralelinių sesijų metu įmonės pasidalys savo transformacijos patirtimi ir įgyvendintais sprendimais“, – apie parodą papildysiančios konferencijos programą kalbėjo LINPRA vadovas.

Jo teigimu, atsinaujinęs LITEXPO ir LINPRA bendradarbiavimas parodą „Balttechnika 2022“ pavers bene svarbiausiu tokio dydžio inžinerinės pramonės metų renginiu Lietuvoje, pasižyminčiu įvairiapusišku turiniu, aktualiu tiek Lietuvos pramonės ekosistemos dalyviams ir specialistams, tiek plačiajai visuomenei.

Organizatorių nuotr./„Balttechnika“
Organizatorių nuotr./„Balttechnika“

Dėmesys Lietuvoje kuriamoms inovacijoms ir kvietimas jaunimui

Siekdami akcentuoti vietinių inovacijų kūrėjų pasiekimus, o kartu sudominti jaunimą inžinerinių inovacijų kūrimo potencialu ir paskatinti studijuoti technologinės pakraipos mokslus, šiais metais parodos organizatoriai pirmą kartą jos istorijoje atskirą parodos dalį dedikuos lietuviškoms pramonės inovacijoms. Jos bus pristatomos LITEXPO 3-ioje salėje įsikursiančioje „Inovacijų saloje“, kurioje bus eksponuojami išskirtinai Lietuvos įmonių sukurti gaminiai ir sprendimai.

Viena iš „Inovacijų salos“ dalyvių, bendrovė „Vėjo projektai“, pristatys Lietuvoje sukurtą ir tobulinamą elektra varomą autobusą „Dancer“, kuriam pakanka mažesnių nei įprasta baterijų, o dėl unikalios technologijos jų įkrovimas užtrunka trumpiau nei 10 minučių.

„Vėjo projektų“ vadovo Alvydo Naujėko įsitikinimu, paroda „Balttechnika“ ir joje atsirasianti „Inovacijų sala“ – puiki erdvė užmegzti kontaktus, pristatyti kuriamą produktą ir akcentuoti inovacijų svarbą.

„Inovacijos – visuomenę tobulinanti jėga, todėl investicijoms į inovacijas nėra blogo laiko. Tuo labiau kad sukurtos inovacijos gali atliepti visuomenės poreikius net esant sunkiems laikams ar griežtėjant reguliaciniams reikalavimams. Mes kuriame inovacijas nuolat ir manome, kad tik tai leidžia sukurti konkurentus pranokstantį produktą bei išlaikyti technologinę lyderystę“, – sakė elektra varomą lietuvišką autobusą kuriančios bendrovės generalinis direktorius A.Naujėkas.

Tokiai nuomonei pritaria ir LINPRA vadovas D.Lasionis. Jo teigimu, šiuo metu inžinerinės pramonės sektorius susiduria su iššūkiais, kurie ateityje gali reikšmingai sumažinti sektoriaus konkurencingumą pasaulyje. Pagrindiniai jų: darbuotojų trūkumas, globalūs logistiniai sutrikimai, infliacija, žaliavų bei energetinių išteklių brangimas ir kitos geopolitinės aplinkybės. Vienas efektyviausių ir ilgalaikiškiausių būdų tai spręsti – procesų automatizacija, skaitmenizacija ir robotizacija.

„Lietuva turi puikią ir augimui pakankamą technologinę bazę. Daugelis pramonės sektorių vis aktyviau ima naudoti moderniausias technologijas, gali pasigirti lyderyste regiono ar net visos Europos mastu. Tradicinės inžinerinės pramonės įmonės ieško naujų sprendimų ir technologijų, kurios neleistų atsilikti ir didintų konkurencingumą. O technologiniai startuoliai ir paslaugų teikėjai geba kurti sprendimus įvairiems gamybos iššūkiams, tereikia juos atrasti ir pritaikyti“, – teigė LINPRA vadovas D.Lasionis.

Organizatorių nuotr./„Balttechnika“
Organizatorių nuotr./„Balttechnika“

Savo ruožtu LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė J.Beniulienė teigia, kad technologijų ir inžinerinės pramonės svarba Lietuvos ekonomikai sparčiai auga. Šis sektorius pritraukia vis daugiau investicijų, pagimdo vis daugiau startuolių ir inovacijų.

„Nepabijosiu pasakyti, kad inžinerinės pramonės sektorius yra vienas iš nedaugelio, padedančių Lietuvai formuoti atsparumą ekonominiams iššūkiams.

Gebėdami kurti ir diegti technologines naujoves, pasitelkdami inovacijas, robotikos bei dirbtinio intelekto sprendimus, žengsime didesnio sąnaudų efektyvumo ir energijos taupymo sprendimų link. Jei sugebėsime sėkmingai auginti visą STEAM (gamtos ir socialinių, technologinių, inžinerinių ir menų bei matematikos) sektorių nuo moksleivių iki verslo, Lietuva taps itin konkurencinga tarptautiniu mastu“, – technologinių inovacijų svarbą pabrėžė viena iš parodos-konferencijos „Balttechnika 2022“ organizatorių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų