Lietuvos studentai kviečiami įgyti praktinių IRT žinių: prasideda registracija į „Seeds for the Future“ mokymosi programą

Pasaulinė technologijų kompanija „Huawei“ kviečia Lietuvos studentus dalyvauti inovatyvioje tarptautinėje mokymosi programoje „Seeds for the Future“, kurios dalyvių registracija prasideda jau šį pirmadienį, gegužės 10 dieną, ir truks iki gegužės 31 dienos.
Darbas su kompiuteriu
Darbas su kompiuteriu / 123RF.com nuotr.

Programos organizatoriai siekia didinti susidomėjimą informacinių ir ryšių technologijų (IRT) sektoriumi, plėsti šios srities studentų akiratį apie naujausius technologinius pasiekimus ir pabrėžti nuolat augantį skaitmeninės bendruomenės bei IRT profesionalų vaidmenį.

Talentai – pati vertingiausia investicija

Pastaruoju metu stebima tendencija – daugelį metų sparčiai besivystęs IRT sektorius pamažu tapo ir kitų pramonės šakų augimo varikliu. Prognozuojama, kad informacinės technologijos įvykdys skaitmeninę pramonės transformaciją ir ilgalaikėje perspektyvoje stipriai prisidės sprendžiant ekonomines, socialines ir ekologines problemas.

Nors daugumai verslų sukant skaitmenizacijos keliu darbo neteko nemažai jaunų žmonių, IRT rinkoje vis dar jaučiamas didelis kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas. Šiai augančiai sričiai būtini talentai, kurie yra pagrindinis bet kurio verslo sektoriaus plėtros aspektas. Prognozuojama, kad 2022 m. Lietuvoje reikės maždaug 10 tūkst. IRT specialistų, o Europoje – net 500 tūkstančių. Be to, juos ruošiančios mokymo įstaigos dažnai nėra pajėgios suteikti tų įgūdžių, kurių reikalauja darbo rinka, todėl tinkamų darbuotojų skaičius dar labiau susitraukia.

Šias problemas padėti spręsti siekia „Huawei“ projektas „Seeds for the Future“, kviečiantis su IRT susijusių bakalauro bei magistro programų studentus ir doktorantus pasisemti neįkainojamos patirties iš šio sektoriaus profesionalų ir įgyti naudingų žinių, kurios bus lengvai pritaikomos ne tik studijų metu, bet ir kylant karjeros laiptais.

Įvairiapusė nauda

Praėjusiais metais paskaitą „Seeds for the Future“ projekte skaitęs Vilnius Tech Elektronikos fakulteto Elektroninių sistemų katedros profesorius Artūras Serackis pabrėžia, jog vien tik pasikliaujant studijų programose numatytomis valandomis pasiekti aukštą kvalifikacijos lygį laiko nepakanka: „Būtina dalyvauti papildomuose mokymuose, kursuose, vasaros stovyklose, kur daugiau dėmesio skiriama nebūtinai pagrindams, tačiau ir specifiniams atvejams.“

Specialisto nuomone, jauniesiems profesionalams labai svarbu plėsti akiratį klausantis tikrų sėkmės istorijų, praktinių patarimų. Nebūdami tik pasyvūs klausytojai, jie gali sėkmingai įgyti naujų, tarpdalykinių įgūdžių, kurie labai efektyviai papildo studijų programoje studijuojamų dalykų turinį ir ugdomus gebėjimus. Naudingos patirties, anot profesoriaus, suteikia ir pabuvojimas tarptautinėse komandose, leidžiančiose pasijusti globalaus pasaulio dalimi.

Prof. A.Serackis atkreipia dėmesį ir į naudą mūsų šalies mokslo bendruomenei. „Seeds for the Future“ supažindina su Lietuvos ir užsienio tyrėjais, kurie dirba skirtingose IT, elektronikos ir kitų technologijų srityse, o projektą organizuojančios žinomos kompanijos prekės ženklas leidžia dalyviams labiau pasitikėti turiniu ir praktine gautų žinių nauda.

Puikūs dalyvių atsiliepimai

Vienas iš pernykščio „Seeds for the Future“ studentų Lukas Osipovič teigia iš projekto pasisėmęs tik pačius geriausius įspūdžius, o labiausiai vertina programoje pateikiamą naujausią ir aktualiausią informaciją. Studentas taip pat atkreipė dėmesį, kad, kitaip nei universitete, „Seeds for the Future“ sugeba dalyvius motyvuoti mokytis ne tam tikrais įvertinimais ar pažymiais, o aiškia praktine nauda, kuri ateityje galimai atvers naujų galimybių.

L. Osipovič kviečia dalyvauti „Seeds for the Future“ ir todėl, kad tai nėra tik technologinis renginys, kuriame pateikiama sausa teorinė medžiaga – čia labai aiškus socialinis aspektas. Projekto metu užmezgami kontaktai su užsienio specialistais, supažindinama su skirtinga kultūrine aplinka bei leidžiama pažvelgti į organizacinį pasaulį. Visa tai padeda tapti ne tik patrauklesniu tarptautinėje darbo rinkoje, bet ir leidžia tobulėti kaip asmenybei.

„Seeds for the Future“ programa vyks rugsėjo 22-29 dienomis virtualioje erdvėje. Susipažinti su programa ir registruotis kviečiami visi, adresu www.s4fBaltics.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis