„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
11 23

„LinkedIn“ prašo patvirtinti tapatybę nuskenuojant pasą: ar tai saugu?

Socialinis tinklas „LinkedIn“ prašo vartotojų patvirtinti savo tapatybę, nuskenuojant paso duomenis. Surinkta informacija esą bus tvarkoma per trečiąją šalį – tapatybės patvirtinimo paslaugas teikiančią įmonę, estų startuolį „Persona“, kuris specializuojasi tapatybės patvirtinimo technologijų srityje. Nors, anot ekspertų, tai gali padidinti saugumą ir sumažinti suklastotų paskyrų skaičių socialiniame tinkle, klausimų apie asmens duomenų saugumą ir galimas grėsmes, susijusias su tapatybės vagystėmis – taip pat kyla.
„LinkedIn“
„LinkedIn“ / 123RF.com nuotr.

„LinkedIn“ yra vienas populiariausių socialinių tinklų, skirtų profesionaliam ryšių užmezgimui, karjeros vystymui ir verslo galimybių paieškai. Įkurta 2003 metais, ši platforma šiandien turi daugiau nei milijardą narių, naudojama daugiau nei 200 šalių.

Socialinių tinklų ekspertas Karolis Rimkus 15min paaiškino, kad viena iš priežasčių, kodėl ši naujovė – tapatybės patvirtinimas – buvo įvesta, yra kova su fiktyviomis paskyromis ir sukčiavimu siekiant užsidirbti pinigų per netikrus profilius.

asmeninio albumo nuotr./Karolis Rimkus
asmeninio albumo nuotr./Karolis Rimkus

„Kiekvienas socialinis tinklas nori, kad žmogus turėtų vieną pagrindinę anketą, joje būtų savimi, o ne slėptųsi po pakeistais vardais ir neatsakingai komentuotų, nejaustų atskaitomybės prieš įstatymus ir savo reputaciją. Tai yra pagrindinis būdas tai užtikrinti. Tikslesnio būdo patikrinti, negu paprašyti paso ar identifikuojančios kortelės duomenų – turbūt net ir nėra“, – svarstė K.Rimkus.

Tuo tarpu „ESET Lietuva“ kibernetinio saugumo specialistas Lukas Apynis sutinka, kad tapatybės patvirtinimas platformoje „LinkedIn“ gali padėti užtikrinti didesnį saugumą, tačiau atkreipia dėmesį į rizikas. Šiuokart – programišiai gali bandyti tapatybę patvirtinti su pavogto paso duomenimis.

„Žinoma, sudėtingėja ir patvirtinimo būdai, tobulėja technologijos. Pavyzdžiui, turi save nusifotografuoti telefonu, tai papildomas patvirtinimas. <...> Bet, niekada nesame visiškai apsaugoti nuo įsilaužimo ir duomenų nutekėjimo“, – 15min sakė L.Apynis.

Ar nepavogs tapatybės?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs