Tinklalapyje Kernel.org, kur oficialiai skelbiamos naujausios oficialios „Linux“ versijos, pirmadienį buvo įkelta pirmoji kandidatinė (angl. release candidate, RC) operacinės sistemos versija 3.0. Tai reiškia, kad šis leidimas dar nėra galutinis ir gali būti tobulinamas, iki taps oficialia stabilia versija, kurią bus siūloma atsisiųsti vartotojams.
Anksčiau svarstyta, ar „Linux“ jau atėjo metas nuo dabartinės stabilios 2.6 versijos pereiti prie aukštesnės, tarkime, 2.8 versijos. Kai kurie programuotojai siūlė žengti tiesiai prie trečiosios versijos, „antrajai kartai“ paliekant atgyvenusias ir niekam nereikalingas funkcijas, rašo Conceivablytech.com.
L.Torvaldsas aiškina, kad naujoje versijoje atnaujinta dauguma tvarkyklių ir ištaisyta daug klaidų, bet šis sprendimas kardinalių pokyčių neatnešė.
„Jokio lūžio, jokių specialių bauginančių naujų savybių, visiškai nieko panašaus. Mes daug metų leidome atnaujinimus, šįkart nėra kalbama apie naujas savybes. Jei norite pasiteisinimo dėl versijos numerio pakeitimo, turėtumėte atkreipti dėmesį į metus“, – pokyčius aiškino L.Torvaldsas.
Nors „Linux“ sumanytojas nėra linkęs sureikšminti pokyčių, šis atnaujinimas turi simbolinę reikšmę.
Pirmoji „Linux“ branduolio versija buvo pradėta kurti 1991 metų rugpjūtį, o oficialiai išleista 1994 metais. Antroji šios laisvosios operacinės sistemos versija buvo išleista 1996 metais. Po jos buvo nemažai svarbių atnaujinimų, tačiau į „trečiąją kartą“ peršokta tik dabar, praėjus 15 metų nuo antrosios versijos išleidimo.
Esminės naujovės „Linux“ 3.0 versijoje – įdiegtas „Microsoft“ žaidimų pultelio „Kinect“ palaikymas, atnaujintos vaizdo tvarkyklės, „Intel“ platformų optimizacija („Sandy Bridge“, „Ivy Bridge“) ir kt.
„Linux“ yra „Unix“ šeimos nemokamas, atvirojo kodo operacinės sistemos branduolys, kurį tobulina tūkstančiai programuotojų visame pasaulyje. Manoma, kad „Linux“ šeimos operacines sistemas gali naudoti nuo 1 iki 4,8 proc. viso pasaulio kompiuterių vartotojų. Palyginimui, „Microsoft“ operacines sistemas „Windows“ naudoja daugiau nei 85 proc. kompiuterių vartotojų.
Tarp namų vartotojų bene populiariausias „Linux“ branduoliu paremtas operacinės sistemos variantas yra „Ubuntu“.
Kadangi yra itin spartus, „Linux“ branduolys dažniausiai naudojamas serveriuose ir superkompiuteriuose. Jis įdiegtas 10-yje sparčiausių pasaulio superkompiuterių.