Mažiausias stuburinis pasaulyje – ši varlė tokia maža, kad ilgą laiką slėpėsi tarp vabzdžių

Mūsų Žemė vis dar yra turtinga gyvūnijos. Visko tiek daug, kad galite būti užtikrinti, kad tikrai ne visos rūšys jau yra atrastos ir aprašytos. Štai ši varlė buvo atrasta tik 2009 metais ir iš karto tapo rekordininke – tai yra mažiausias žinomas stuburinis pasaulyje.
Mažiausias pasaulyje stuburinis – ant 10 JAV dolerio centų monetos, kurios skersmuo – 17,91 mm.
Mažiausias pasaulyje stuburinis – ant 10 JAV dolerio centų monetos, kurios skersmuo – 17,91 mm. / wikimedia.org
Temos: 1 Varlės

Žemės gyvūnai yra nepaprastai skirtingi. Didžiausias stuburinis, kuris kartu yra ir didžiausias gyvūnas apskritai, yra mėlynasis banginis. Šie vandenynų milžinai užauga iki 30 metrų ilgio ir gali sverti net 173 tonas.

Shutterstock.com nuotr./Mėlynasis Banginis prie Šri Lankos krantų
Shutterstock.com nuotr./Mėlynasis Banginis prie Šri Lankos krantų

Kiek mums žinoma, tai yra didžiausias kada nors Žemėje gyvenęs gyvūnas. Egzistuoja ir labai didelių roplių – štai briaunagalvio krokodilo ilgis gali viršyti ir 6 metrus, o svoris neretai viršija toną.

Šie faktai yra svarbūs tik todėl, kad išryškina Paedophryne amauensis varlės mažumą. Ši varlė gyvena tik Papua Naujojoje Gvinėjoje ir ilgą laiką buvo tik vietinė legenda.

Mokslininkai nebuvo užtikrinti šios rūšies egzistavimu, nes šios varlės skleidžia vabzdžių čirpimą primenantį garsą. Kitaip tariant, jų balsai jau seniai buvo girdimi, bet visi manė, kad tai – kažkokių bestuburių skleidžiamas garsas.

Ir, žinoma, jas yra labai sunku pastebėti – Paedophryne amauensis yra neįtikėtinai mažos, be to, jos dar ir maskuojasi kamufliažu.

2009 metais Paedophryne amauensis varles atrado JAV herpetologas Christopheris Austinas ir doktorantas Ericas Rittmeyeras.

Mokslinis darbas šiek tiek užtruko, bet jau 2012 metais buvo publikuotas tyrimas, Paedophryne amauensis oficialiai gavo savo lotynišką vardą ir mažiausio stuburinio titulą.

Paedophryne amauensis dydis siekia vos 7,7 mm – viena tokia varlė galėtų patogiai įsitaisyti ant jūsų piršto nago.

Šios varlės gyvena drėgnoje miško paklotėje, nes būdamos tokios mažos jos sunkiai išlaiko vandenį. Jos puikiai keliauja ir didesnius atstumus, vienu šuoliu įveikdamos 30 kartų už savo kūno ilgį didesnį atstumą. Paedophryne amauensis minta mažais vabzdžiais, lervomis ir kirminais, jei tik suranda ką nors tinkamo savo dydžiui.

Kai ateina laikas poruotis, patinai skleidžia aukšto dažnio (8400–9400 Hz) garsą, kuris pritraukia pateles. Įdomu tai, kad Paedophryne amauensis praleidžia buožgalvio stadiją – iš kiaušinių išsirita tiesiog mažos šių varlių versijos.

Kas žino, ar Paedophryne amauensis ilgai džiaugsis savo rekordu – bet kuriuo metu galime atrasti mažesnę žuvį ar dar mažesnę varlę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis