Ankstesnės pasakojimo dalys
- Mėnulio lenktynės 1. Visi pirmieji kartai ir supervalstybių ambicijų kova
- Mėnulio lenktynės 2. „Mes nusprendėme skristi į Mėnulį!“
- Mėnulio lenktynės 3. Pragaras Žemėje ir Kalėdos greta Mėnulio
- Mėnulio lenktynės 4. Sovietinių vėžlių ir vabalų misijos – sėkmingos ir katastrofiškos
- Mėnulio lenktynės 5. Sprogiosios sovietų superraketos ir generalinė amerikiečių repeticija
- Mėnulio lenktynės 6. Pasirengimas istoriniam skrydžiui: pavojingos treniruotės, vėliavų klausimas ir nepageidautini pietūs su prezidentu
- Mėnulio lenktynės 7. „Saturn V“ ir „Apollo“ anatomija: 160 mln. arklio galių, 5443 tonos ir trys žmonės smaigalyje
Liepos 16-osios, trečiadienio, rytas Floridoje išaušo gražus ir saulėtas. Ties J.F.Kennedy kosminiu centru aukštai danguje plaukiojo nedaug plonų debesėlių. Iš pietų vos juntamai, 2,7 metrų per sekundę greičiu, dvelkė švelnus vėjelis. Matomumas siekė apie 16 kilometrų, o termometrų stulpeliai įdienojus pakilo iki 30 laipsnių pagal Celsijų. Nors už keliasdešimties kilometrų trankėsi perkūnija, starto aikštelėje ir jos apylinkėse buvo rami, karšta vidurvasario diena. Geresnių sąlygų raketos startui galima ir nenorėti.
Smarkiai išreklamuotas „Apollo 11“ skrydis sukėlė milžinišką ažiotažą Amerikoje. Jau išvakarėse, liepos 15-ąją, į Brevardo apygardą, kurios teritorijoje yra J.F.Kennedy kosminių skrydžių centras, suplūdo apie pusė milijono turistų iš visos šalies, norinčių savo akimis pamatyti istorinį įvykį. Buvo prognozuojama, kad ryte jų skaičius pasieks milijoną, o automobilių, kuriais jie suvažiuos – 300 tūkstančių. Keliuose, vedančiuose kosminių skrydžių centro apylinkių link, susidarė neįsivaizduojamos spūstys, kurias mėgino suvaldyti apie tūkstantis policijos pareigūnų.