„Samsung“, HTC ir kitos kompanijos moka „Microsoft“ licencinį mokestį už jai priklausančių technologijų taikymą, tačiau „Motorola“ to nedarė, praneša BBC.
„Google“ priklausančiai kompanijai gresia jos įrenginių prekybos apribojimai Vokietijoje, nebent ji įdiegtų pakeitimus „Android“ operacinėje sistemoje.
Tai jau trečia patentų byla, kurią „Microsoft“ laimi Vokietijoje prieš „Google“.
„Mes esame patenkinti teismo sprendimu, kuris papildo ankstesnių bylų nuosprendžius Vokietijoje, įrodančius, jog „Motorola“ smarkiai piktnaudžiauja „Microsoft“ intelektine nuosavybe, – sakė „Microsoft“ advokatas Davidas Howardas. – Mes sieksime uždrausti prekybą „Motorola“ gaminiais Vokietijoje ir viliamės, kad ši kompanija prisijungs prie kitų „Android“ įrenginių gamintojų, kurie moka licencinius mokesčius už „Microsoft“ užpatentuotus išradimus.“
„Google“ svarsto galimybę apskųsti teismo sprendimą.
Minimas patentas susijęs ne su vizualine, o su programine „Android“ platformos dalimi. Jame aprašomi įvairūs duomenų įvesties būdai (skaičių klaviatūra su raidėmis, piešimo ir rašymo ranka sąsajos, balso atpažinimas) ir kaip jie gali būti naudojami. Kad aplikacijų kūrėjams būtų paprasčiau, speciali programa leidžia pasirinkti duomenų įvesties būdą ir paverčia gaunamus signalus programoms suprantama kalba. Tai palengvina programėlių kūrėjų darbą, nes jiems nebereikia kaskart atskirai aprašinėti skirtingų duomenų įvesties mechanizmų.
Apžvalgininkų nuomone, „Google“ būtų sudėtinga išleisti programinės įrangos atnaujinimą, kuris „apeitų“ šį patentą, todėl paprastesnis kelias būtų sutikti su licencinėmis išmokomis.
Gegužę „Google“ laimėjo patentų bylą ir gavo teisę uždrausti Vokietijoje prekiauti „Microsoft Xbox 360“ žaidimų konsolėmis, „Windows 7“ operacine sistema, programomis „Internet Explorer“ ir „Windows Media Player“. Tačiau įsikišus JAV teisėjui, kol kas tuo pasinaudoti nepavyko. Jis nori peržvelgti „Microsoft“ teiginius, kad „Google“ reikalavo neprotingai didelių licencinių mokesčių už „H.264“ vaizdo suspaudimo technologijos naudojimą.