„Miesto žudikas“: tikimybė, kad šis asteroidas trenksis į Žemę dar padidėjo

Tikimybė, kad 2032 m. į Žemę trenksis didelis asteroidas, pakankamai didelis, kad sunaikintų visą miestą, ką tik padidėjo iki 1 iš 32, arba 3,1 proc., skelbia NASA, rašo „Live Science“.
Asteroidas
Asteroidas / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Žemė Asteroidas

Vasario 7 d. NASA padidino tikimybę, kad po septynerių metų į Žemę trenksis asteroidas 2024 YR4, nuo 1,2 proc. iki 2,3 proc. Vėliau tikimybė susidurti padidėjo iki 2,6 proc., o dabar siekia 3,1 proc., rodo naujausi duomenys NASA Netoli Žemės esančių objektų tyrimų centro interneto svetainėje.

Apskaičiuota, kad asteroido 2024 YR4 skersmuo yra apie 54 metrų, arba maždaug tiek pat, kiek yra aukštas pasviręs Pizos bokštas. Nors asteroidas yra per mažas, kad užbaigtų žmonijos civilizaciją, jis vis tiek galėtų sunaikinti didelį miestą, nes susidūrimo metu išskirtų apie 8 megatonas energijos - daugiau nei 500 kartų daugiau nei atominės bombos, sunaikinusios Hirosimą (Japonija), energija.

Gera žinia ta, kad vis dar yra 96,9 proc. tikimybė, jog asteroidas visiškai pralėks pro Žemę, o mokslininkams sužinojus daugiau apie jo trajektoriją, tikėtina, kad smūgio tikimybė sumažės iki 0 proc., remiantis dabartiniu NASA duomenų rizikos lygiu. Taip pat yra nedidelė 0,3 proc. tikimybė, kad YR4 atsitrenks ne į Žemę, o į Mėnulį, anksčiau pranešė „Live Science“.

Papildomi stebėjimai leis mokslininkams tiksliau įvertinti asteroido orbitą, o tai paprastai reiškia, kad jie bus labiau tikri, jog jis nesusidurs su Žeme. Daugelio kitų objektų, įtrauktų į NASA asteroidų rizikos sąrašą, susidūrimo tikimybė, gavus daugiau duomenų, baigėsi 0 proc.

Neseniai mokslininkų grupei buvo leista skubiai pasinaudoti galingiausiu kosminiu teleskopu „James Webb Space Telescope“, kad artimiausiais mėnesiais ištirtų YR4 ir įvertintų jo riziką bei tikrąjį dydį.

Šiuo metu YR4 yra vienintelis žinomas didelis asteroidas, kurio tikimybė susidurti su Žeme yra didesnė nei 1 proc., rašoma NASA planetų gynybos tinklaraštyje. Jei YR4 susidurtų su Žeme, jis greičiausiai atsitrenktų į kažkur „rizikos koridoriuje“, kuris driekiasi per Ramiojo vandenyno rytinę dalį, Pietų Amerikos šiaurę, Atlanto vandenyną, Afriką, Arabijos jūrą ir Pietų Aziją, teigia NASA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?