Z. Copferis šiuos atvaizdus kuria panašiu principu, kaip anksčiau buvo ryškinamos nuotraukos, tik vietoje didintuvo jis naudoja radiacijos šaltinį, o vietoje fotopopieriaus – bakterijas ant specialios plokštės.
Skirtingas spalvas ir efektus jis išgauna naudodamas skirtingų rūšių bakterijas (pvz., „E. coli“ suteikia savotišką švytėjimo efektą).
Tam, kad baigus darbą kūrinys nekeltų pavojaus, jis sunaikina bakterijas naudodamas radiaciją, o vėliau jį „užkonservuoja“ sakais. Vieno tokio kūrinio gamyba vidutiniškai užtrunka apie mėnesį, tačiau laikas priklauso nuo atvaizdo dydžio, sudėtingumo ir kitų dalykų.
Šiuo projektu Z. Copferis siekia pabrėžti žmonijos ryšį su bakterijomis: „Mes vartojame antibiotikus tarsi saldainius ir užsandariname save nuo ligų. Tada mes ieškome probiotikų, kurie pakeistų bakterijas, kurias nužudėme. Norėjau žmonės paskatinti dar kartą pagalvoti apie santykį su bakterijomis.“
Menininku tapęs mikrobiologas „Kickstarter“ sistemoje siekia surinkti 8 tūkst. dolerių tolesniam projekto vystymui. Skyrusiems 500 dolerių paramą žadama atsiųsti „bakteriografiją“ su Alberto Einsteino atvaizdu, o už 10 tūkst. dolerių Z. Copferis žada sukurti vienetinę paramą skyrusio asmens „bakteriografiją“.