„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mobilusis internetas namams: 7 patarimai, padėsiantys išsirinkti

Šiais laikais, kai namai dažnai virsta biuru ir nuotolinių susitikimų erdve, kaip niekada svarbus tapo kokybiškas interneto ryšys juose. Vis daugiau vartotojų nenori gręžti sienų ar apsikrauti laidais, todėl populiarėja lengvai įrengiamas mobilusis internetas namams – technologijų ekspertai pataria, kaip išsirinkti tinkamiausią.
Mobilus internetas
Mobilus internetas

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešime spaudai dalijasi 7 įžvalgomis apie tai, kada verta rinktis mobilųjį 4G namų internetą ir į ką atkreipti dėmesį, renkantis šią paslaugą bei jos tiekėją.

Kada verta rinktis mobilųjį internetą namams?

Kai telefonams skirta technologija buvo pritaikyta namų ryšiui, jis tapo nepriklausomas nuo vietos. Todėl mobilųjį namų internetą (tiksliau, nedidelį modemą su SIM kortele) galima pasiimti bet kur, kur yra elektros lizdas bei veikia 4G ryšys. Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, 4G ryšio padengimas labai platus – apima per 99 proc. šalies teritorijos. Šį internetą renkasi ne tik daug keliaujantys arba turintys sodybas, bet ir tie, kurie namuose nenori daugybės laidų.

Įvertinkite savo poreikius

Mobiliojo namų interneto sparta siekia iki 300Mbs, todėl jos dažniausiai užtenka ir keliems tuo pačiu metu prisijungusiems įrenginiams. Tačiau prieš renkantis namų internetą, galite bent apytiksliai įvertinti savo poreikius ir apie juos informuoti tiekėją. Pavyzdžiui, rekomenduojamas interneto greitis „Zoom“ skambučiui yra 800 Kbps, „Microsoft Teams“ – 500 kbps/ 1 Mbps, o „Google Hangouts“ – 3.2 Mbps. Norint „Full HD“ raiška žiūrėti „Netflix“, reikės 25 Mbps spartos, o „Youtube“ – 15 Mbps.

Patikrinkite ryšio stiprumą

Nepamirškite patikrinti ir atskirų tiekėjų siūlomo ryšio stiprumo būtent savo namų vietovėje. Didžiausi interneto pardavėjai tokią galimybę yra įdiegę savo tinklapiuose. Pavyzdžiui, „Tele2“ 4G interneto ryšio stiprumo žemėlapyje pagal savo realią lokaciją sužinosite dabar naudojamo interneto greitį. Tačiau žemėlapio laukelyje įvedę tikslų norimą adresą sužinosite kokia maksimali operatoriaus Laisvo interneto sparta galėtų būti jūsų namuose.

Realiai išbandykite

Kartais ryšio stiprumą nulemia ne tik vietovė, bet ir namų dydis, šalia esantys vandens telkiniai ar net sienų apdaila. Todėl, pasidomėkite, ar pasirinktas tiekėjas suteikia galimybę nemokamai išbandyti savo paslaugas. Mobilųjį internetą savo namuose testuokite bent savaitę – įvertinkite, kaip keičiasi sparta skirtingose namų vietose, prijungus daugiau įrenginių, taip pat įvairiu paros ar savaitės metu.

Modemai ir internetas – iš vienų rankų

Technologijų ekspertai modemus rekomenduoja nuomotis arba įsigyti iš pasirinkto interneto pardavėjo, o ne naudoti įsigytus atskirai. Taip tiekėjas gali parinkti geriausiai numatytą ryšio apkrovą atitinkantį įrenginį ir užtikrinti visą galimą interneto kokybę. Be to, tokiu atveju pardavėjas dažniausiai būna atsakingas ir už nemokamą įrangos priežiūrą, o prireikus – taisymą.

Shutterstock nuotrauka/Bevielis internetas
Shutterstock nuotrauka/Bevielis internetas

Kaip pajungti modemą?

Šiuolaikiniai 4G mobiliojo interneto namams modemai yra itin paprastai įrengiami. Į juos tereikia įdėti SIM kortelę, pastatyti atviroje vietoje (pavyzdžiui, prie lango), o tada pajungti į elektros lizdą. Be to, naujausi modemai yra nedideli, aptakios formos, todėl jų nebereikia slėpti knygų lentynose – jie neturėtų sugadinti interjero.

Kaip sustiprinti ryšį?

Jei jau įsirengėte mobilųjį 4G internetą namams, tačiau ryšys yra per silpnas arba ne vienodas skirtingose namų vietose – išbandykite keletą būdų jį sustiprinti.

Modemo perkrovimas. Pirmiausia pabandykite perkrauti modemą. Tai padaryti labai paprasta. Ištraukite maitinimo laidą, suskaičiuokite iki dešimties ir vėl įkiškite.

Pakeiskite modemo poziciją. Modemą reikėtų laikyti atviroje vietoje ir ten, kur įeinančio ryšio signalas yra pats stipriausias. Jį galima patikrinti minėtuose tiekėjų tinklapiuose arba populiarioje svetainėje speedtest.net

Pakeiskite dažnį. Tai galioja tik tiems modemams, kurie palaiko dvi dažnių (2,4 arba 5 GHz) juostas. Jei dirbate tame pačiame kambaryje, kur stovi modemas, verta pasirinkti 5 GHz, kurie užtikrina didesnę greitaveiką. O kai esate kažkur kitame namo gale, geriau pasirinkti 2,4 GHz juostą – ji sklinda toliau.

Nenaudojami įrenginiai. Tuomet, kai prireikia šiek tiek stipresnio interneto, atjunkite įrenginius, kurių tuo metu nenaudojate.

Papildoma įranga. Kitas būdas greitai ir paprastai sustiprinti ryšį – papildomas išorinis modemas arba kryptinė antena. Papildomas modemas naudojamas norint sustiprinti ryšio perdavimą namų viduje, o antena – nuo artimiausios bazinės stoties iki namų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų