„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mokėjimas programuoti jau nebe vien miesčionių privilegija: nemokamos pamokos prieinamos visiems

Programavimas yra vadinamas ateities profesija, IT darbuotojai – vieni geidžiamiausių bei geriausiai apmokamų profesionalų, tačiau šalyje tinkamo šios srities ugdymo vis dar stinga. Todėl mokytojams į pagalbą ateina verslas. Tarptautinės korporacijos IT ekspertai parengė modernią mokomąją medžiagą, padėsiančią šalies moksleiviams nuotoliniu būdu mokytis programavimo bei perimti patirtį iš geriausių šios srities praktikų, rašoma pranešime spaudai.
Programavimo žinios – nebe didžiųjų miestų moksleivių privilegija
Programavimo žinios – nebe didžiųjų miestų moksleivių privilegija / „Visma Lietuva“ nuotr.

Lietuvoje veikiančios Skandinavijos įmonių grupės dukterinė įmonė „Visma Lietuva” pristatė trejus metus ruoštą nemokamą programavimo mokymų platformą „Angis.net“. Joje vaizdo įrašų formatu profesionalūs programuotojai paprastai bei vaizdingai moko programavimo viena populiariausių programavimo kalbų pasaulyje „Python“.

IT mokslų prieinamumas – ribotas

Gerai apmokamų IT specialistų, kurių paklausa vis dar yra didesnė nei pasiūla, trūkumas Lietuvoje – opi problema, kurios sprendimas, pasak Lietuvos informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacijos „Infobalt“ vadovo Mindaugo Ubarto, yra tinkamas jaunosios kartos išsilavinimas.

„Lietuvoje yra išties puikių programavimo ekspertų, tačiau siekiant šioje srityje išlikti lyderiais, būtina investuoti į jaunosios kartos ugdymą. Mūsų vaikai privalo gauti moderniausią išsilavinimą nepriklausomai nuo to, kur gyvena, jei norime, kad Lietuva sėkmingai varžytųsi globalioje rinkoje ir sukurtų gerovės valstybę. Pandemija įrodė, jog įmanomas ir nuotolinis mokymas, jei tik yra tinkamas technologinis sprendimas ir tinkama mokymo metodika“, – sako M.Ubartas.

Vidurinių mokyklų moksleivių žinių trūkumą pabrėžia ir Vytauto Didžiojo Universiteto Informatikos fakulteto dekanas prof. Tomas Krilavičius: „Deja, šiuo metu tikrai ne visose ugdymo įstaigose vaikai turi galimybių gauti kokybišką informacinių technologijų išsilavinimą. Dažnai mokymo priemonės pasenusios arba ne itin patrauklios paaugliams. Tad nenuostabu, kad ir mokytojams sudėtinga šiuo mokslu sudominti jaunąją kartą. Daugelis vaikų nemotyvuoti gilinti IT žinias universitete dėl informatikos pagrindų trūkumo, todėl mes džiaugiamės ir prisidedame prie tokios verslo iniciatyvos, ir tikime, kad nauja platforma prisidės keičiant esamą padėtį“.

Programavimo galės mokytis individualiai

Edukacinės platformos „Angis.net“ idėją sugalvojusios ir kartu su partneriais įgyvendinusios įmonės „Visma Lietuva“ vadovas Mantas Urbonas pažymi, kad ilgainiui ji turėtų tapti vertingu modernaus švietimo įrankiu, naudojamu ir mokymo įstaigose, ir mokantis savarankiškai.

„Siekiame, kad vaikų išsilavinimo galimybių neberibotų jų socialinė aplinka, finansinės galimybės ar gyvenamoji vieta. Savo įmonės viduje turime daug pavyzdžių, jog gebėjimas perprasti ir įvaldyti programavimo kalbą visiškai nepriklauso nuo jokių socialinių ar demografinių veiksmų, o dar mokykloje padarytas teisingas pasirinkimas gali tapti tvirtu pamatu ateityje.

Kuo greičiau visuomenėje tai bus įsisavinta, tuo sparčiau šioje srityje judėsime pirmyn. Programavimas atveria neįtikėtinas karjeros galimybes ir norime, kad šias galimybes turėtų kuo daugiau vaikų visoje Lietuvoje“, – teigia M.Urbonas.

Tokią verslo inciatyvą teigiamai vertina ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai. Švietimo viceministras Ramūnas Skaudžius akcentuoja, jog Vyriausybė skiria didelį dėmesį technologinių įgūdžių stiprinimui bendrojo lavinimosi mokyklose: „Palaikome tokias socialines įmonių iniciatyvas, kurios sudaro galimybę bet kur gyvenančiam vaikui mokytis, naudojantis naujausia programavimo aplinka. Ypač tai aktualu šiandien, nuotolinio mokymosi laikotarpiu, kai dar akivaizdesnė tampa skaitmeninio raštingumo svarba ir šių žinių įtaka būsimos darbinės veiklos perspektyvai“.

Gerąją praktiką perims ir skandinavai

Edukacinė platforma „Angis.net“ yra visiškai nemokama, o technologinis sprendimas leidžia vienu metu būti prisijungus ir mokytis dešimtims tūkstančių vartotojų.

„Visma Lietuva“ nuotr./Angis.net platformos aplinka
„Visma Lietuva“ nuotr./Angis.net platformos aplinka

„Kokybiškas turinys vaizdo įrašų formatu leidžia kiekvienam mokytis pasirinktu metu ir norimu tempu. Automatinis užduočių tikrinimas ir pagalbos sistema padeda žinoti, ar tinkamai įsisavinai žinias. Na, o tikrų IT profesionalų dėstoma pamoka įdomesnė, rodomi praktiškai pritaikomi programavimo įgūdžiai motyvuoja paauglius domėtis papildomai“, – platformos savybes vardina M.Urbonas.

Tarptautinės įmonės padalinio Lietuvoje idėja sulaukė ne tik didelio palaikymo bei finansavimo. Patikėję tokios platformos reikšme, pasekti kolegų Lietuvoje pavyzdžiu nusprendė ir „Visma Group“ padaliniai kitose Skandinavijos šalyse. Po paleidimo Lietuvoje ši nemokama programavimo pamokų platforma bus adaptuojama ir pradės veikti Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje.

Programavimo mokymo platforma „Angis.net“ Lietuvoje jau veikia ir yra viešai prieinama adresu www.angis.net. Kovo 2 d. edukacinio įrankio kūrėjai nuotoliniu būdu jį pristatys ir šalies mokytojų bendruomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“