Tyrimai rodo, kad per dieną reikėtų pasportuoti maždaug 30-40 minučių, rašo sciencealert.com.
Tyrime teigiama, kad kasdien iki 40 minučių vidutinio ar didelio intensyvumo fizinio aktyvumo yra tinkama trukmė, kuri atsveria 10 valandų sėdėjimą. Tiesa, tam tikra prasme padeda bet koks fizinis krūvis ar net tiesiog atsistojimas.
Tai pagrįsta 2020 m. paskelbtu tyrimu, kuriame išanalizuoti devyni ankstesni tyrimai. Juose iš viso pateikiami duomenys 44 370 žmonių keturiose skirtingose šalyse, kurie nešiojo fizinės būklės stebėjimo prietaisus.
Analizės metu nustatyta, kad mirties rizika tarp sėdimą gyvenimo būdą pasirinkusių asmenų didėjo, kai mažėjo laiko, praleisto užsiimant vidutinio ir didelio intensyvumo fizine veikla.
„Aktyvių asmenų, maždaug 30-40 minučių užsiimančių vidutinio ir didelio intensyvumo fizine veikla, ryšys tarp didelio sėdėjimo laiko ir mirties rizikos reikšmingai nesiskiria nuo tų, kurie mažai laiko praleidžia sėdėdami“, – aiškino tyrėjai savo straipsnyje.
Kitaip tariant, užsiimant gana intensyvia veikla – važinėjimu dviračiu, greitu ėjimu, sodininkyste – galima sumažinti ankstyvesnės mirties riziką iki tokio lygio, koks jis būtų, jei nesėdėtumėte visą dieną, rašo sciencealert.com.
Tyrėjai teigia, kad žmonės gali būti aktyvesni pasirinkę lipti laiptais, užuot važiavę liftu, žaisdami su vaikais ir naminiais gyvūnais, užsiimdami joga ar šokiais, atlikdami namų ruošos darbus, vaikščiodami pėsčiomis ir važinėdami dviračiu.