Mokslininkai atskleidė 500 m. senumo Leonardo da Vinci šedevro paslaptis

Vienas žymiausių italų dailininko Leonardo da Vinci paveikslų „Dama su šermuonėliu“ tik nutapytas atrodė ne taip, kaip dabar. Naudodami naują apšvietimo techniką prancūzų mokslininkai nustatė, kad buvo nutapytos dvi paveikslo versijos.
Vienas žymiausių Leonardo da Vinčio paveikslų „Dama su Šermuonėliu“ iš pradžių buvo nutapytas be šermuonėlio
Vienas žymiausių Leonardo da Vinci paveikslų „Dama su Šermuonėliu“ iš pradžių buvo nutapytas be šermuonėlio / Vikipedijos nuotr.

„Dama su šermuonėliu“, manoma, nutapytas 1489–1490 metais. Paveiksle vaizduojama jauna Milano hercogo meilužė Gecilia Gallerani. Ji rankose laiko baltą šermuonėlį.

Manyta, kad piešinyje L. da Vinci vaizduoja iškilmingą gyvūną, tačiau Pascalis Cotte'as neseniai sužinojo, jog menininkas pirmiau nutapė paveikslą, kuriame šermuonėlio nebuvo, BBC cituoja time.com.

Mokslininkai paveikslą tyrė trejus metus. Jie išsiaiškino, kad pirmajame variante moteris buvo pavaizduota be šermuonėlio.

P. Cotte'o metodas veikia į drobę projektuojant intensyvius šviesos spindulius, o tuo metu kamera fokusuoja atspindį. Tokiu būdu atlikdamas matavimus mokslininkas nustatė, kas buvo tapyta apatiniame sluoksnyje.

Paveikslas saugomas Čartoriskių muziejuje Krokuvoje Lenkijoje. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis