„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Mokslininkai duomenų perdavimą šviesolaidžiu žada paspartinti tūkstančius kartų

Grupė britų mokslininkų iš Velse esančio Bangoro universiteto darbuojasi su optinėmis technologijomis ir ketina gerokai paspartinti duomenų perdavimą šviesolaidžiu.
Šviesolaidinio interneto kabelio gijos.
Šviesolaidinio interneto kabelio gijos. / TEO LT nuotr.

„Techspot“ praneša, kad jiems pavyko sugalvoti būdą, kaip padidinti duomenų perdavimo greitį net kelis tūkstančius kartų, lyginant su dabartiniais rodikliais.

Optinių pluoštų technologija „vienetus“ ir „nulius“ konvertuoja į šviesos impulsus. Šie gali keliauti gana greitai, tačiau kuo daugiau jų patenka į kabelį ir kuo didesnis jų perdavimo atstumas, tuo labiau išsikraipo signalas – šis reiškinys vadinamas dispersija.

Šiuo metu pasiūlyta keletas būdų, kaip kovoti su šia problema: papildomų optinių gijų naudojimas kabeliuose, signalo stiprintuvų diegimas ir pan. Deja, šie sprendimai yra brangūs.

Mokslininkai pasiūlė naudoti skaitmeninės moduliacijos schemą. Tokiu atveju skaitmeninis signalas konvertuojamas į elektromagnetines bangas, o vėliau – į šviesos impulsus. Skirtumas tas, kad šios bangos gali būti koduojamos (ir iškoduojamos) žaibiškai, proceso metu, taigi greitis išaugs daugybę kartų. Britų mokslininkams pavyko atskiruose testuose įveikti 20 gigabitų per sekundę (Gbps) barjerą, ir dabar jų tikslas yra 40 Gbps lygis. Jei viskas klostysis sėkmingai, idėjos autoriai žada, kad praktikoje viskas galės būti realizuota jau po kelerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“