Seksualumas žmonėms buvo svarbus visais laikais, o fantazijos tikrai netrūko. Tačiau, kaip savo knygoje „Seksas per amžius“ apie akmens amžiaus ir viduramžių papročius rašė archeologas Jonatans Linstrēms, nereiktų pamiršti, kad didelę įtaką to meto seksualiniam gyvenimui darė dominavusios ideologijos, religija bei įsitikinimai.
Senoviniai vibratoriai ir amuletai
Prieš porą mėnesių metalo detektorius Jungtinėje Karalystėje aptiko netikėtą lobį – sidabrinį penio formos pakabuką, pranešė „Live Science“. Mokslininkų teigimu, prieš maždaug 1800 metų jis buvo nešiojamas ant kaklo kaip amuletas, skirtas apsaugoti nuo nelaimių.
Ir tai ne vieninteliai radiniai, pralinksminę archeologus.
Pasirodo, aleuritas tinka ne tik akmenims kaldinti: seniausiam žinomam vibratoriui, pagamintam iš aleulito, yra 30 tūkst. metų. Jis buvo rastas 2005 m. Vokietijos urve ir sukėlė nemažą sąmyšį: archeologams sunkiai sekėsi rasti ne seksualinio panaudojimo būdą.
Kitaip nei kiti paleolito laikotarpio įrankiai, šis objektas buvo „labai poliruotas“, o tai leidžia manyti, kad jo glotnus akmeninis falas buvo skirtas visai kitokiai ugniai kurstyti. Panašių priešistorinių vyriškų lytinių organų atvaizdų buvo rasta visame pasaulyje, daugelis jų buvo sudaužyti į gabalus arba nusidėvėję nuo pernelyg intensyvaus naudojimo.
Štai Kinijoje buvo rastos vyriškų lytinių organų replikos, pagamintos iš bronzos. Senoviniai sekso žaisliukai aptikti prieš du tūkstantmečius valdžiusios Han dinastijos aristokratų kapavietėse.
Tačiau niekas neaplenkia senovės graikų kūrybiškumo.