Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslininkai išsiuntė skruzdėles į kosmosą. Štai kaip jos ten atrodė

Skruzdėlės, kurios randamos visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą, gerai jaučiasi ir kosmose. Nors dėl mikrogravitacijos jos dažnai nuslįsta nuo plastikinės dėžutės paviršiaus, po 3 – 8 sekundžių trukmės plūduriavimo ore jos sugebėdavo ir vėl užsikabinti.
Skruzdėlės kosmose
Skruzdėlės kosmose

Šios skruzdėlės yra Stanforodo biologės Deborah Gordon vadovaujamo eksperimento dalis. „Kartais skruzdėlės įsistverdavo viena į kitą ir lipdavo atgal. Kartais jos sugebėdavo kažkaip prisiploti prie paviršiaus“, – D.Gordon sakė BBC.

Šio eksperimento formalus testas buvo sužinoti, ar skruzdėlės gali koordinuoti tam, kad apieškotų savo aplinką, kaip tai daro Žemėje. 

Praėjusias metais atlikto tyrimo rezultatai buvo išspausdinti žurnale „Frontiers in Ecology and Evolution".

Šio eksperimento formalus testas buvo sužinoti, ar skruzdėlės gali koordinuoti tam, kad apieškotų savo aplinką, kaip tai daro Žemėje. Eksperimento pradžioje jos buvo sudėtos į mažą kamputį ant plastikinės dėžutės, tačiau po keleto minučių astronautai nuo dėžučių nuėmė sudėliotus barjerus ir tokiu būdu skruzdėms leido pasiekti kitą teritoriją.

floating ants

Palyginamoji skruzdėlių kolonijų grupė Žemėje galėjo išsiskirstyti ir visą aplinką ištyrinėti per penkias minutes. Dėl mikrogravitcijos sunkumų, kosmoso skruzdėlės negalėjo padengti tokios pat teritorijos per tą patį laiko periodą, tačiau jos vis tiek sugebėjo išsiskaidyti ir apžiūrėti jo daugumą teritorijos.

VIDEO: Skruzdėlės kosmose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?