Mokslininkai nustatė, iš kur atsirado ir kur pradingo skylės šveicariškame sūryje

Klausimas, iš kur šveicariškame sūryje atsiranda ir dingsta skylutės, ilgą laiką nedavė atsakymo Šveicarijos sūrio gamintojams, kurie per pastaruosius 15 metų pastebėjo, jog skylės sūryje ėmė mažėti ir nykti be jokios paaiškinamos priežasties. Šveicarijos žemės ūkio institutas „Agroscope“ paaiškino, kodėl taip nutinka, rašo Huffingtonpost.com.
Šveicariškas sūris
Šveicariškas sūris / Scanpix nuotr.
Temos: 2 Sūris Pienas

Ketvirtadienį išspausdintame tyrime „Agroscope“ ir federalinė Šveicarijos Medžiagų mokslo ir technologijų laboratorija nustatė, kad už šių skylių atsiradimą sūriuose, pavyzdžiui, „Emmental“ ir „Appenzell“, atsakingos mikroskopinės dalelės.

Per pastaruosius 15 metų sūrį imta gaminti žymiai švaresnėmis sąlygomis, tokiu būdu buvo eliminuotos galimybės įvairioms dalelėms atsidurti piene iki tol, kol jis tampa sūriu. Todėl šveicariškame sūryje nebeliko skylių.

Pasak Regiso Nyffelerio iš „Agroscope“, esminis skirtumas sūrio gaminimo būduose yra tradicinio kibiro nenaudojimas per melžimą. Iki šiol nedideli šieno gabalėliai įkrisdavo į kibirą, o dabar užsidarantys melžimo aparatai nusiunčia pieną tiesiai į filtrą.

Tyrėjai paneigė nuo 1917 m. egzistavusią teoriją, kurioje buvo teigiama, kad skylės sūryje atsirasdavo dėl bakterijos, kuri gamino anglies dioksido burbuliukus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų