Šiam tyrimui skirtą straipsnį publikuoja žurnalas „JAMA Pediatrics“, o santrauką surašė „The Guardian“.
Vaikai, pasaulį išvydę po chirurginės intervencijos į motinos gimdą, vidutiniškai 15 proc. dažniau nei gimę įprastu būdu, kentės nuo nutukimo.
Šias ir kitas neigiamas pasekmes paaiškina taip: Cezario pjūvio metu, kadangi kūdikis keliauja ne per gimdos takus, jis netenka virškinimo sistemai labai svarbių bakterijų. Todėl, bėgant metams, pakitusi bakterinė žarnyno pusiausvyra pamažu ima keisti augančio organizmo medžiagų apykaitą. Ji yra lėtesnė, tad tokiu būdu žmogui sukelia nuolatinį bado pojūtį ir verčia persivalgyti.
Mokslininkai pabrėžia ir dar vieną svarbų aspektą. Gimę po Cezario pjūvio kūdikiai rečiau maitinami motinos pienu. Tai taip pat gali sulėtinti jų metabolizmą (medžiagų apykaitą), taigi ir padidinti tikimybę ateityje turėti viršsvorio.
Šiame mokslininkų tyrime dalyvavo daugiau nei 22 tūkst vaikų, gimusių iš 15 tūkst. motinų. Ypač akivaizdžios „Cezario pjūvio“ vaikų nutukimo tendencijos, lyginant juos su broliais ir seserimis, gimusiais standartiniu būdu.
Vaikai, gimę po chirurginės intervencijos į motinos gimdą, net 64 proc. dažniau nei jų broliai ir sesės kentėjo dėl nutukimo, nors augo identiškomis sąlygomis.
Mokslininkai pabrėžia, kad Cezario pjūviui ryžtasi pačių įvairiausių socialinių sluoksnių moterys – ir pasiturinčios, ir gyvenančios nepasiturinčiai. Akivaizdu, kad atvejų, kai gimdyvėms atliekamas Cezario pjūvis, daugėja, lyginant su įprasto natūralaus gimdymo atvejais.