Mokslininkai prognozuoja, kad per 20 metų šio vėžio atvejų skaičius padvigubės: štai kodėl

„Lancet“ ataskaitoje teigiama, kad per ateinančius du dešimtmečius naujų prostatos vėžio atvejų skaičius pasaulyje daugiau nei padvigubės, nes skurdžiau gyvenančios šalys pasivys turtingesnes šalis, rašo „Science Alert“.
Gydytojo konsultacija
Gydytojo konsultacija / 123RF.com nuotr.

„Mūsų išvados rodo, kad naujų atvejų skaičius kasmet padidės nuo 1,4 mln. 2020 m. iki 2,9 mln. 2040 m.“, – teigiama medicinos žurnale, remiantis demografinių pokyčių tyrimu.

Tyrimą atlikę mokslininkai teigė, kad susirgimų skaičiaus didėjimas susijęs su ilgėjančia gyvenimo trukme ir amžiaus piramidės pokyčiais visame pasaulyje.

Prostatos vėžys yra labiausiai tarp vyrų paplitęs vėžys, sudarantis apie 15 proc. atvejų. Dažniausiai jis atsiranda po 50 metų amžiaus ir dažnėja vyrams senstant.

Kadangi besivystančiose šalyse gyvenimo trukmė ilgėja, prostatos vėžio atvejų skaičius taip pat didėja, teigė mokslininkai.

Mokslininkai taip pat teigė, kad sveikatos priežiūros institucijos besivystančiose šalyse turi skatinti ankstyvesnę patikrą, nes liga dažnai diagnozuojama per vėlai, kad būtų galima skirti veiksmingą gydymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų