Pietvakarių Anglijoje esančio Bristolio universiteto ir Bristolio robotų technikos laboratorijos mokslininkai Karališkosios chemijos draugijos žurnale „Physical Chemistry Chemical Physics“ pranešė sukūrę kuro elementą, kuriame bakterijos skaido šlapimą ir kuriame generuojama elektra.
„Niekas nebuvo tam įkinkęs šlapimo energijos, tad tai – įdomus atradimas“, – sakė inžinierius Ioannis Ieropoulosas.
„Šio kuro šaltinio grožis yra tas, kad nesikliaujame permainingu vėjo ar saulės pobūdžiu; tiesą sakant, perdirbame atliekas energijai gaminti“, – sakė jis ir pridūrė: „Vienas produktas, dėl kurio nenutrūkstamo tiekimo galime būti tikri, yra mūsų pačių šlapimas“.
Mokslininkai augino bakterijas ant anglies pluošto anodų ir įdėjo juos į keramikinius cilindrus. Bakterijos ėmė skaidyti šlapimo medžiagas ir sukūrė nedidelį elektros krūvį.
I.Ieropulas viliasi, kad šis elementas, kuris kol kas yra automobilio akumuliatoriaus dydžio, gali būti plėtojamas įvairiam pritaikymui.
„Kol kas mikrobinio kuro stulpelis (MFC), kurį sukūrėme, gamina pakankamai energijos SMS žinutėms, naršymui internete ir trumpam telefono skambučiui, – sakė jis. – Koncepcija buvo išbandyta ir veikia – dabar galime plėtoti ir tobulinti procesą, kad galėtume sukurti MFC visiškam baterijos įkrovimui“.
Mokslininkai viliasi, kad ši technologija galiausiai bus naudojama buitiniams prietaisams įkrauti.
Žemiau pateikiame vaizdo įrašą, kuriame I.Ieropulas savo išradimą pristato detaliau: