Mokslininkai sukūrė DNR skirtą programavimo kalbą

Mokslininkų grupė ir Vašingtono universiteto (JAV) sukūrė programavimo kalbą, skirtą kurti DNR, praneša puslapis „Gizmodo“.
Žmogaus evoliucija
Žmogaus evoliucija / 123rf.com nuotr.

Naująją kalbą sudaro komandų rinkinys, kuriose yra instrukcijos, kaip surinkti šias sudėtingas molekules. Kalbos pagrindą sudaro cheminių reakcijų tinklų koncepcija – sąlygos ir lygtys, kurios aprašo, kaip vyksta cheminės reakcijos tarp medžiagų.

Vienas iš projekto dalyvių Georgas Seeligas teigia, kad reikėtų pradėti nuo cheminių sistemų abstraktaus matematinio aprašymo, o tik vėliau panaudoti DNR kuriant molekules su norimu aktyvumu. „Mes galvojame, kad ateis laikas, kai ši technologija leis atsirasti DNR kūrimo instrumentams, – teigia mokslininkas. – Jei jūs norite, kad kompiuteris vykdytų kitokią užduotį, jūs jį tiesiog perprogramuojate. Šis projektas numato lygiai tą patį, tik chemijos srityje.“

Tokios programavimo kalbos sukūrimas leistų greitai sintetinti DNR, o tai suteiktų galimybę greitai išbandyti norimus vaistus. Tą pačią sistemą galima naudoti ir tų molekulių kūrimui, kurios susiburtų į „išmaniuosius“ sensorius. Juos būtų galima suprogramuoti taip, kad leistų aptikti tam tikras anomalijas ir t.t.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas: spręsk ir laimėk elektrinį dantų šepetėlį sau!
„Moerie“ plaukų priežiūros priemonių veidu tapo K.Meschino: pamilau jas jau po pirmo galvos plovimo
Reklama
Jautienos troškiniai – tobulas maistas šaltajam sezonui: vos kelios taisyklės ir gaminsite lengva ranka
Reklama
5 Graikijos kurortai – ką rinktis: salas ar sostinę?