Mokslininkai tikina sukūrę medžiagą, iš kurios bus gaminami nedūžtantys telefono ekranai

Dalis žmonių kartą sudaužę brangius savo išmaniuosius telefonus taip ir vaikšto su sudaužytais, nes ekranų keitimas kainuoja itin brangiai. Tačiau naujasis mokslininkų iš Akrono universiteto (JAV) tyrimas žada, kad ateityje galėsime dūžtančius telefonų stiklus pamiršti visiems laikams.
LG „G Flex“ išmanieji telefonai
LG „G Flex“ išmanieji telefonai (asociatyvinė nuotr.) / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tyrimo vadovas Yu Zhu, polimerų mokslų profesoriaus asistentas Akrono universitete, sukūrė permatomą elektrodą, dėl kurio telefonai gali tapti nedūžtančiais.

Tyrėjas ir jo kolegos pastebėjo, kad permatomas elektrodų sluoksnis ant polimerinio paviršiaus padeda padidinti paviršiaus kietumą ir lankstumą.

Mokslininkai mano, kad šis sluoksnis galėtų pakeisti išmaniuosius telefonus, kurie pagaminti iš trapios lūžinėjančios dangos, kaip indžio alavo oksidas. Ši medžiaga ne tik trapesnė, bet ir kainuoja daugiau.

Yu Zhu pažymėjo, kad naujoji medžiaga būtų tokia pat skaidri, kaip ir tradicinė.

Tyrimai rodo, kad naujoji medžiaga išlaikė savo formą ir po to, kai buvo lenkta tūkstantį kartų. Manoma, kad naujoji medžiaga gali būti gaminama masiniu būdu dideliais kiekiais.

Tyrimai išspausdinti žurnale „ASC Nano“.

Domitės mokslo ir informacinių technologijų naujienomis? Prisijunkite prie Mokslas.IT socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Twitter“. Patirkite netikėtų atradimų!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų