Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mokslo kodas: genialu tai, kas paprasta

Prisipažinsiu, nebepamenu, kam priklauso ši frazė, tačiau ji neabejotinai veikia. Metų metus pašventę sudėtingiems tyrimams, mokslininkai galiausiai išsiaiškino, jog nuo kepenų ligų geriausiai padeda seniai žinomas ir visame pasaulyje vartojamas vaistas, o užplūdus nerimui reikia imtis fizinės veiklos. Paprasta...bet veikia.
Aspirinas
Aspirinas / „15 min“ nuotr.

Elementaru kaip...aspirinas

Už aspiriną banaliau gali būti tik teletabiai, bet vis dėlto: aspirino tabletės gali apsaugoti kepenis. Pernelyg paprasta, kad būtų tiesa, bet vistik – tiesa. JAV Jeilio universiteto mokslininkai, atlikę tyrimus su pelėmis, pastebėjo, jog pelės, kurioms buvo duodama aspirino, turėjo atsparesnes kepenis. Panašu, jog aspirinas gali apsaugoti kepenis nuo žalingo alkoholio, nutukimo ir pernelyg intensyvaus vaistų vartojimo poveikio. „Intensyvus vaistų vartojimas, narkotikai, alkoholis – didžiausi kepenų priešai, tačiau mes atradome, kad aspirino pagalba jų poveikį galima blokuoti. Iki šiol visi kepenims gydyti skirti vaistai nepraeidavo testų, tačiau manome, jog kombinuojant juos su aspirinu sėkmė – beveik garantuota. Neabejoju, jog šis atradimas padės sumažinti skausmą daugybei nuo kepenų ligų kenčiančių žmonių“, – džiaugėsi Wajahatas Mehalas, Jeilio Medicinos fakulteto profesorius. Pasirodo, kartais visai nereikia toli ieškoti – atsakymas slypi čia pat.

Išmušti iš vėžių

Kai jaučiamės prastai, dažnai naudojame posakį „išmuštas iš vėžių“. Ką gi, pasirodo, taip ir yra: Izraelio mokslininkai atrado tiesioginį ryšį tarp nerimo ir balanso praradimo. „JAV nuo nerimo kenčia apie 40 mln. žmonių, ir beveik visi jie turi judesių koordinacijos sutrikimų. Ryšys tarp psichologinio nerimo ir fizinio disbalanso egzistuoja, o dabar, kai jį atradome, galime rasti ir priešnuodį“, – sakė Tel Avivo universiteto daktarė Orit Bart. Jos teigimu, nerimo ir koordinacijos sutrikimus galima diagnozuoti itin jauname amžiuje, išgydyti – taip pat. Tyrimo metu 12 savaičių trukmės motosensorikos ir fizioterapijos pratimai nuo nerimo kenčiantiems vaikams padėjo atrasti balansą, geriau orientuotis erdvėje, o nerimas sumažėjo iki normalaus lygio. Tad dar mano senelis buvo teisus: apėmė melancholija – eik pasivaikščioti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų