„Mokslo sriuba“: kokia Lietuvai nauda iš kosmoso?

Ar žinojote, kad yra Lietuva yra kosminė valstybė? Aplink Žemę skrieja Lietuvoje pagaminti palydovai, mūsų mokslininkai įgyvendina su kosmosu susijusius tyrimus, kartu su kaimynais latviais siekiame įstoti į Europos kosmoso agentūrą. Bendradarbiaudami su kitomis Europos valstybėmis galėsime tapti įspūdingų kosminių programų dalimi.
Bazės Mėnulyje vizualizacija
Bazės Mėnulyje vizualizacija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kosmoso tyrimai – tai investicija. Mes visi naudojamės meteorologinėmis prognozėmis, keliauti mums padeda palydovinė navigacija, pasitelkdami palydovus stebime pasienio ruožus, galime įvertinti liūčių ar sausros padarytą žalą žemės ūkio laukams. Programos „Horizon 2020“ kosmoso eksperto Vidmanto Tomkaus teigimu, suderinus pačias naujausias kosmoso žinias, geriausius inžinierius, vadybininkus ir pritraukus kapitalą galime sukurti itin aukštos pridėtinės vertės įrangą ir paslaugas. Tokie produktai gali tapti Lietuvos ekonomikos varikliu.

VIDEO: Mokslo sriuba: kokia Lietuvai nauda iš kosmoso?

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis