Psichologai nustatė, kad šiemet moterys, spręsdamos IQ testus surinkdavo daugiau balų nei vyrai. Anksčiau moterų IQ testų rezultatai buvo vidutiniškai 5 balais prastesni nei vyrų, tačiau pastaraisiais metais šis atotrūkis ėmė menkti, o šiemet pirmą kartą istorijoje moterų rezultatai pralenkė vyrų.
Psichologai svarsto, kad taip nutiko dėl geresnio moterų gebėjimo vienu metu atlikti keletą užduočių.
Persilaužimą užfiksavo pasaulinio garso IQ testų ekspertas Jamesas Flynnas.
„Per pastaruosius 100 metų tiek vyrų, tiek moterų IQ testų rezultatai augo, tačiau moterų pasiekimai augo sparčiau. Tai modernumo pasekmė“, – sakė jis paaiškindamas, kad modernaus pasaulio kompleksiškumas priverčia mūsų smegenis prisitaikyti ir padidina IQ.
Pasak eksperto, moterų IQ gali būti didesnis dėl to, kad jos geriau nei vyrai sugeba derinti vaikų auginimą, darbą ir kitus užsiėmimus. Remiantis kita teorija, moterys tik pastaraisiais metais pačios suvokė savo proto potencialą esant pranašesnį už vyrų.
Savo atradimus J.Flynnas ketina aprašyti naujoje knygoje, tačiau tam jam reikia surinkti dar daugiau duomenų.
1980 m. „Fllyno efektu“ buvo pavadintas jo atradimas, kad Vakarų šalių gyventojų IQ per 100 metų padidėjo vidutiniškai 30 balų.
Taip pat jo tyrimai parodė, kad IQ nėra paveldimas ir gali būti tobulinamas.
Naujosios Zelandijos Otago universiteto politinių mokslų profesorius J.Flynnas sulygino IQ testus, atliktus Vakarų Europos, Amerikos, Kanados, Naujosios Zelandijos, Argentinos ir Estijos gyventojų.
Jie atskleidė, kad Vakarų šalyse skirtumai tarp vyrų ir moterų IQ yra beveik nepastebimi.
Australijoje moterys ir vyrai vidutiniškai surinko po vienodai balų, o Naujosios Zelandijos, Estijos ir Argentinos vyrai nusileido moterims.
Prieš dvejus metus moterys pasirodė protingesnės už vyrus ir kitame tyrime. Tuomet vieno stalo žaidimu pagrindu internetu atliktame tyrime jos vyrus pralenkė teisingai atsakydamos į 4 088 139 klausimus. Vyrai šiame žaidime teisingai atsakė į 4 077 596 klausimus.