Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mozambiko sukčiams nepatiks: sukurtas priešnuodis „vieno skambučio“ problemai

Telefoninės atakos, žinomos japonišku „Wangiri“ pavadinimu, yra tarptautinio masto problema. Tačiau „Telia“ grupė Baltijos ir Skandinavijos šalyse viena pirmųjų pasaulyje pasiūlė techninį sprendimą, blokuojantį tokius sukčių skambučius, rašoma pranešime spaudai.
Telefonas
Telefonas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje ir kitose Europos šalyse garsiai nuskambėję masiniai sukčių bandymai skambučiais iš Mozambiko patuštinti žmonių kišenes naudos jiems neatnešė – pasipelnymo numeriai buvo blokuoti tiek Lietuvoje, tiek kitose „Telia“ grupės šalyse. Tačiau nuo šiol sukčiams pasiekti klientų telefonus bus dar sunkiau – sukurti nauji apsaugos nuo wangiri filtrai.

„Naujausios technologijos leis apsaugoti mūsų klientus nuo tokio pobūdžio atakų. Visos „Telia“ grupės mastu įdiegtas sprendimas jau sumažino šių skambučių skaičių daugiau nei milijonu per savaitę. Visiškai užkardyti wangiri yra itin sudėtinga ir pavieniai skambučiai vis dar gali prasprūsti, todėl žmonėms svarbu atminti, kad į nežinomus numerius, ypač užsienietiškus, patiems geriau niekada neatskambinti“, – sako Darius Meizeraitis, „Telia“ tarptautinio verslo vadovas.

Unikalus „Telia“ sprendimas identifikuoja wangiri skambučių srautą ir automatiškai ribotam laikui užblokuoja skambučius tiek į numerius, kuriais vykdoma ataka, tiek iš jų. Visa tai atliekama automatiškai, taigi klientams nieko daryti nereikia – telefoninių aferistų skambučiai blokuojami tinklo lygmenyje ir žmonių tiesiog nepasiekia.

Japoniškas terminas wangiri reiškia „vienas signalas“. Verteivų sugalvota ir plačiai naudojama schema veikia taip: automatinio skambinimo sistema vieną po kito renka atsitiktinius įvairių šalių numerius ir, po vieno ar dviejų signalų, padeda ragelį, numerio savininkui taip ir nespėjus atsiliepti. Tokie „švyturėliai“ gali būti kelis sykius pakartoti.

„Vieno signalo“ skambučiai įprastai atliekami iš užsienio numerių, o šių sukčių tikslas – sulaukti atskambinimo. Mat tokiu atveju jau skambinantysis moka tarptautinio skambučio sujungimo mokestį. Dalį šio mokesčio įprastai gauna ir pats sukčius.

Telefoniniai aferistai nuolat keičia savo elgseną tam, kad apgautų kuo daugiau žmonių visame pasaulyje ir sumėtytų pėdas, pavyzdžiui, keisdami skambučiams naudojamus numerius ir šalių kodus. Tai viena iš priežasčių, kodėl jų veiklą sudėtinga pažaboti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų