Europos kosmoso agentūra (ESA) sekmadienio vakarą pranešė, kad metro ilgio objektas įskries į Žemės atmosferą ir atsitrenks į paviršių netoli Prancūzijos miesto Ruano. Pirmadienį BBC pranešė, kad jis buvo pastebėtas virš Lamanšo sąsiaurio, sukurdamas stulbinantį krintančios žvaigždės efektą.
Kosminė uoliena buvo 1 metro pločio. Nors kol kas vadinama meteoru (atmosferoje sudegusiu asteroidu), Tarptautinė meteorų organizacija pareiškė, kad visos rastos meteoro dalelės galėtų būti būsimų tyrimų objektas. Tokiu atveju nukritę gabalai būtų vadinami meteoritais.
Tai septintas kartas, kai meteoras buvo aptiktas prieš susiduriant su Žeme. Vos prieš porą mėnesių astronomai aptiko meteorą likus kelioms valandoms iki jo smūgio virš Kanados, rašo „EarthSky“.
Į Žemės atmosferą meteoras įskriejo apie 3 val. vietos laiku, o ryškumu prilygo Mėnuliui.
Į Žemės atmosferą kas dieną įskrenda šimtai kosminių dulkių ir uolienų. Dauguma jų būna tokios mažos, kad plika akimi nepastebimos. Didesnės kosminės uolienos sudega atmosferoje taip ir nepasiekusios paviršiaus, tačiau kai kurioms pavyksta „išgyventi“ nusileidimą. Būtent tokios mokslininkams būna itin naudingos, mat atskrieja iš tolimų Saulės sistemos kampelių.