„Mus labai džiugina toks didžiulis vaikų susidomėjimas gamta ir užduotimis apie ją. Pirmąją dieną, kai pakvietėme karantino metu naudotis jaunųjų gamtos reindžerių platforma, lankytojų srautas buvo toks didelis (12 000 lankytojų per dieną), jog vakarop mūsų serveris pagalvojo, kad tai – kažkokia kibernetinė ataka ir laikinai užblokavo sistemą. Žinoma, greitai viską sutvarkėm ir dabar sistema veikia be priekaištų“, – šypsosi populiarėjančios platformos kūrėja, Baltijos aplinkos forumo specialistė Rita Grinienė.
Gamtininkės teigimu, labai svarbu ir tai, kad išaugęs populiarumas paskatino ir specialistus kurti naujas užduotis platformai. „Šios platformos specifika ir stiprybė yra ta, kad ji yra ne tik nemokama, bet ir atvira. Tai reiškia, kad naujas užduotis apie gamtą gali kurti bet kuris gamtininkas, mokslininkas, mokytojas ar specialistas, susipažinęs su sistemos valdymo instrukcija. Tai leidžia sistemai nuolat būti gyvai, atsinaujinančiai, aktualiai ir įdomiai“ – sako R.Grinienė.
Jaunųjų gamtos reindžerių platforma – tai erdvė, kurioje ne tik mokomasi pažinti gamtą, suprasti joje vykstančius procesus, bet ir kviečiama bendrauti, kartu spręsti užduotis, varžytis renkant virtualius ženklelius už teisingai atliktas užduotis, tyrinėti gamtą. Nors platforma skirta 6-14 amžiaus vaikams, su tėvelių ar auklėtojų pagalba užduotis gali spręsti ir darželinukai, o vyresni nei 14 metų vaikai taip pat gali rasti jiems įdomių užduočių.
Jaunųjų gamtos reindžerių platforma veikia jau kiek daugiau nei metus. Platformoje galima rasti įvairių testų, dėlionių, kryžiažodžių, interaktyvių žaidimų. Jų – daugiau nei 60. Platformoje taip pat galima rasti smagių leidinių, filmukų apie gamtą bei idėjų, ką smagaus su vaikais nuveikti gamtoje.
Nors ši platforma sukurta įgyvendinant meldinės nendrinukės apsaugos projektą „LIFE Magni Ducatus Acrola“, užduočių temos tikrai neapsiriboja vien meldine nendrinuke, jos kaimynais, žemapelkėmis. Čia kuriamos užduotys apie visas temas, visas rūšis ir visas teritorijas.