NASA knygoje svarstoma, ar senovinis Žemės uolų menas gali būti nežemiškos kilmės

NASA išleido knygą „Archeologija, antropologija ir tarpžvaigždinė komunikacija“ („Archaeology, Anthropology and Interstellar Communication“), kurioje nagrinėjama, kaip žmonija galėtų komunikuoti su nežemiškomis civilizacijomis. Kai kuriuose knygos skyriuose analizuojamos ne tik galimybės, bet ir nagrinėjama galimai jau įvykusios komunikacijos su ateiviais praeityje problema.
Ateiviai
Ateiviai / 123RF iliustr.
Kas mėnesį atrandama naujų planetų, kurios turi vienokių ar kitokių panašumų į mūsų planetą. O tai reiškia, kad kažkur Visatoje, o galbūt ir mūsų galaktikoje, turėtų būti pasaulių, kuriuose irgi klesti gyvybė. 

Štai viename minėtos knygos skyriuje Birmingemo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Williamas Edmondsonas svarsto, ar uolų piešinių menas Žemėje yra žemiškos kilmės.

„Jei atvirai, mažai ką galime pasakyti apie tai, ką tie simboliai reiškia, kodėl jie buvo išraižyti uolose ir kas tai padarė, – rašo jis. – Neatmestina galimybė, jog tai galėjo būti nežemiškų civilizacijų palikimas.“

330 psl. apimties knygos sudarytojas, SETI instituto Tarpžvaigždinių pranešimų struktūros centro direktorius Douglasas Vakochas su kitų ekspertų pagalba aptaria aibę temų, tarp kurių – ir gyvybės perspektyvos kitose planetose ir intencijos, kodėl turėtume siųsti svetimeiviams ar gauti iš jų pranešimus.

„Jei SETI pavyktų aptikti signalą, užtikrintai žinotume, kad egzistuoja nežemiškas protas, – knygos pradžioje rašo autorius. – Net jei nežemišką civilizaciją atrastume kurios nors artimos žvaigždės planetų sistemoje, jų pasiųstos žinutės kosmose bus nukeliavusios trilijonus kilometrų, o Žemę pasiektų, geriausiu atveju, tik praėjus keliems ar keliolikai metų po išsiuntimo. Ką ir kalbėti apie šimtus, tūkstančius ar net milijonus metų – jei signalas keliautų iš tolimesnių žvaigždžių.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos