Supainiojo salas
Iš pradžių mokslininkai manė, kad atvyko į Oodaaq salą, kurią 1978 m. atrado Danijos tyrimų grupė. Tik vėliau, patikrinę tikslią vietą, jie suprato, kad apsilankė kitoje saloje, esančioje už 780 metrų į šiaurės vakarus.
„Buvome įsitikinę, kad stovime Oodaaq saloje, kuri iki tol buvo užregistruota kaip šiauriausia pasaulio sala“, – sakė ekspedicijos vadovas Mortenas Raschas, Kopenhagos universiteto Geomokslų ir gamtos išteklių valdymo katedros vyresnysis konsultantas.
„Tačiau kai socialiniuose tinkluose paskelbiau nuotraukas ir salos koordinates, nemažai amerikiečių salų medžiotojų išprotėjo ir pareiškė, kad tai negali būti tiesa.“ (Salų medžiotojai, kaip rodo jų pavadinimas, dėl pramogos siekia atrasti nežinomas salas).
Po šių komentarų socialiniuose tinkluose grupė susisiekė su Danijos technikos universiteto ekspertu ir suprato, kad M.Rascho GPS padarė klaidą. Naudodama savo sraigtasparnyje įrengtą GPS, tyrėjų grupė patvirtino, kad jie iš tiesų yra naujoje saloje, kuri, pasak jų, dabar yra šiauriausia sala planetoje.
Sala yra apie 780 metrų į šiaurę nuo Oodaaq ir yra vos 30 m pločio ir 60 m ilgio, teigiama pranešime. Salą sudaro nedideli jūros dugno dumblo ir morenos, arba ledynų palikto dirvožemio ir uolienų pylimai.
Tačiau sala gali netrukus išnykti ir tikriausiai galėtų būti priskirta trumpalaikėms salelėms, teigiama pareiškime. „Niekas nežino, kiek laiko ji išliks. Iš esmės ji gali išnykti, kai tik užklups nauja galinga audra“, – sakė M.Raschas.