„Dabar maliarija diagnozuojama su mikroskopu, tačiau juo sunku naudotis, tam reikia specialisto ir specialios laboratorijos, – sakė Gerardas Cotas, biomedicinos inžinerijos profesorius iš Teksaso universiteto. – Iš esmės mes paimame aukso standartą ir jį paverčiame nešiojamu įrenginiu.“
Kai tik įrenginys pridedamas prie telefono, su specialia programėle diagnozė tetrunka keletą minučių.
Mokslininkų sukurtas įrenginys vaizduoja kraujo mėginį naudodamas poliarizuotą šviesą, kuri gali aptikti maliarijos parazito šalutinį produktą, vadinamą hemozoino kristalais, kurie atrodo tarsi labai ryškūs taškeliai ir yra tikslus infekcijos rodiklis.
Pasak mokslininkų, kai tik įrenginys pridedamas prie telefono, su specialia programėle diagnozė tetrunka keletą minučių.
„Aplikacijos programinė įranga apdoros vaizdą ir automatiškai suskaičiuos raudonųjų kraujo kūnelių ir parazitų skaičių. Tokiu būdu bus galima aptikti, ar žmogus serga maliarija“, – sakė Gerardas Cotas.
Pasaulio sveikatos organizacijos skaičiavimu, šįmet pasaulyje nustatyta 214 mln. maliarijos atvejų, iš kurių 438 tūkst. buvo mirtini, dauguma jų – Afrikoje.
Išmanūs telefonai Afrikoje plačiai paplitę, o įrenginio kūrėjai teigia, kad papildoma optika, reikalinga ligos nustatymui, kainuos mažiau nei 50 dolerių.