Du plaukų mėginiai iš atokių Himalajų regionų genetiškai 100 proc. atitinka priešistorinio į poliarinę mešką panašaus gyvio, kuris gyveno prieš 40 tūkst. metų, mėginius. Neįprastas radinys byloja, kad kalnuose vis dar gali gyventi lokiai, kurie nebuvo matyti nuo Pleistoceno periodo.
Tačiau aukso ir rudos spalvos mėginys, atsiųstas medžiotojo iš Indijos nušauto gyvūno, o kitas – raudonai rudos spalvos plaukas pasirodė esantys tai, ko mokslininkai ieškojo.
Genetikas iš Oksfordo universiteto Bryanas Sykesas sako, kad šie įrodymai yra pakankami, jog į Himalajus būtų išsiųsta mokslinė ekspedicija, skirta ieškoti tolesnių sniego žmogaus įrodymų.
B.Sykesas mėginius gavo iš žmonių, kurie, jo paraginti, iš viso pasaulio siuntė plaukų mėginius, kurie galėjo priklausyti sniego žmogui.
Pirmajame tokio pobūdžio tyrime jo komanda analizavo 36 mėginius iš JAV, Rusijos ir kitų vietovių, kurie neva kažkada galėjo priklausyti mistiniam gyviui. Didžiosios dalies mėginių kilmė buvo lengvai paaiškinta – tai buvo arklių, meškų ar karvių mėginiai, o vienas jų – ir žmogaus.
Tačiau aukso ir rudos spalvos mėginys, atsiųstas medžiotojo iš Indijos nušauto gyvūno, o kitas – raudonai rudos spalvos plaukas pasirodė esantys tai, ko komanda ieškojo.
Tiesa, iš mėginių negalima sakyti, kad mokslininkų atrastas gyvis buvo panašus į žmogų.
„Labiau tikėtina, kad rasti mėginiai yra anksčiau atrastų meškų mišrūnų“, – „Proceedings Of The Royal Society B" išspausdintame tyrime rašo B.Sykesas.
Profesorius rašo knygą apie ryšį tarp mėginių ir 40 tūkst. metų atrastų griaučių, vadinamų „The Yeti Enigma“.