„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nauji mokslininkų kuriami lęšiai su grafenu leis lengvai matyti ir tamsoje

Naktiniai matymo prietaisai egzistuoja jau kuris laikas, tačiau dėl jų dydžio prietaisus specialių operacijų metu dažniausiai naudoja tik profesionalai. O kas jei naktinio matymo prietaisus galima būtų sujungti su lęšiais?
Naujieji lęšiai leistų jų savininkams skaityti tekstus, el. laiškus ar naudotis išplėstinės realybės paslaugomis.
Lęšiai / 123rf nuotr.

Visa tai gali būti pasiekta netolimoje ateityje – šiuo metu JAV mokslininkai atlieka tyrimus šia kryptimi, rašo independent.co.uk. Mokslininkai naudoja grafeno kontaktinius lęšius tam, kad užfiksuotų visą infraraudonųjų spindulių spektrą, taip pat įprastą ir ultravioletinių spindulių šviesą.

„Galime padaryti taip, kad ši technologija būtų labai kompaktiška, – sako Mičigano universiteto kompiuterių inžinerijos profesoriaus asistentas Zhaohui Zhongas. – Technologiją galima įmontuoti ant kontaktinių lęšių ir sujungti su išmaniuoju telefonu.“

Mokslininkai naudoja grafeno kontaktinius lęšius tam, kad užfiksuotų visą infraraudonųjų spindulių spektrą, taip pat įprastą ir ultravioletinių spindulių šviesą.

Dabartinės naktį leidžiančios matyti technologijos reikalauja nepatogios šaldymo įrangos, kad detektoriams nepakenktų jų pačių išskiriama šilumos radiacija, o grafenu paremti modeliai detektorius atvėsinti gali panaudojus vos kelis sluoksnius atomo storio medžiagų.

Pačios efektyviausios naktį leidžiančios matyti technologijos veikia užfiksuodamos šviesos spektro infraraudonųjų spindulių dalį – tai yra objektų skleidžiama šiluma, o ne šviesos atspindėjimas.

Z.Zongas svarsto, kad infraraudonuosius spindulius galintys užfiksuoti grafeno lęšiai bus panaudoti ne tik kuriant naktinio matymo prietaisus. Technologija taip pat galėtų padėti gydytojams stebėti kraujotaką prieš tai pacientui neatliekant jokių papildomų tyrimų. Tai nėra rentgeno spinduliai, bet išradimas visai arti to.

Ankstesni mėginimai naudoti grafeną naktinio matymo prietaisuose buvo nesėkmingi dėl jo intensyvumo tam tikroms šviesos spektro dalims. Mičigano universiteto mokslininkų tikslas buvo sudėti kelis grafeno sluoksnius, juos atskirti izoliuojančiu barjeru ir į apatinį sluoksnį skleisti elektros srovę.

Kontaktiniai lęšiai nuolatos atkreipia žmogaus galimybes norinčių praplėsti mokslininkų dėmesį. Kiek anksčiau „Google“ sukūrė lęšių prototipą, kurie galėtų išmatuoti cukraus kiekį kraujyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs