Knygos puslapiai turi sidabro ir vario nanodalelių, kurios užmuša bakterijas, kai per puslapius bėga vanduo.
Atlikus pirmuosius bandymus su 25 užterštais mėginiais iš telkinių Pietų Afrikoje, Bangladeše ir Ganoje, popierius iš vandens sėkmingai pašalino 99 proc. bakterijų.
Vienas knygos puslapis gali išfiltruoti 100 litrų vandens, o visa knyga – tiek geriamo vandens, kiek vienam žmogui reikia per ketverius metus.
Tyrėjai atkreipė dėmesį, kad nedidelės dalys sidabro ir vario filtruojant taip pat įteka į vandenį, tačiau jos neviršija žmogui pavojingos ribos.
Apie bandymus su knyga buvo pranešta 250–ajame Nacionaliniame Amerikos chemikų susitikime Bostone, JAV.
Doktorantūros studijas Carnegie Mellon universitete baigęs Teris Dankovichius šią knygą sukūrė per kelerius metus.
„Išradimas skirtas besivystančiose šalyse esančioms bendruomenėms“, – sakė T.Dankovichius ir pridūrė, kad 663 mln. žmonių visame pasaulyje neturi priėjimo prie švaraus geriamo vandens.
„Viskas, ką reikia padaryti, tai išplėšti popierių iš knygos, įdėti paprastą filtro laikiklį ir pilti į jį vandenį iš upių, ežerų, šulinių, ir gausite švarų vandenį“, – sakė išradėjas.
Vandenyje esančios bakterijos sugeria sidabro ir vario jonus – priklausomai nuo to, kokios nanodalelės naudojamos, – kai vanduo su jomis prasismelkia pro puslapį.
„Jonai nukrenta nuo nanodalelių paviršiaus ir jie yra sugeriami mikrobų“, – aiškino T.Dankovichius.
Vienas knygos puslapis gali išfiltruoti 100 litrų vandens, o visa knyga – tiek geriamo vandens, kiek vienam žmogui reikia per ketverius metus.