Stebinanti išteklių gausa
NASA planuoja iki 2025 m. nusiųsti amerikiečius į Mėnulį „Artemis“ misijos metu. Ši misija skirta toliau tyrinėti Mėnulio paviršių, o jos metu bus renkama informacija, kuri, kaip tikisi agentūra, vėliau bus panaudota kelionei į Marsą.
„Bendradarbiausime su komerciniais ir tarptautiniais partneriais ir sukursime pirmąjį ilgalaikį buvimą Mėnulyje“, – rašo NASA savo interneto svetainėje.
Tačiau Mėnulio tyrinėjimai – ne vienintelis agentūros užmojis. NASA ieškos būdų, kaip sausringame Mėnulio paviršiuje, kurio plonoje atmosferoje nėra kvėpuojamo oro, sukurti deguonies ir vandens atsargas, o vėliau sieks išgauti ir kitas naudingąsias iškasenas, pavyzdžiui, geležį.
Šiais metais NASA į kosmosą netgi išsiųs bandomąjį gręžtuvą, kuriuo planuojama išgauti Mėnulio dirvožemį, o iki 2032 m. pastatyti perdirbimo gamyklą.
„Aš mėgstu juokelį, kur NASA sako, kad Mėnulis yra šimtai milijardų nepanaudotų išteklių. Dėl to Mėnulio aukso karštinė yra nauja banga“, – 15min juokavo Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) ir Vilniaus universiteto mokslininkė dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė.