Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti
2023 08 05

Neįkainojamas Mėnulis: jame yra išteklių už milijardus eurų – kam jie priklauso?

Giedrą naktį pakėlus akis į dangų Mėnulis – vienintelis Žemės palydovas – atrodo įspūdingai. Tačiau mūsų planetai ištikimas milžinas – ne vien grožis akims. Iš tiesų Mėnulis itin turtingas – jame esančių medžiagų vertė siekia ne vieną milijardą. Būtent šiems ištekliams išgauti per ateinantį dešimtmetį NASA turi didelių ambicijų Tačiau kam jie priklauso? Ir apie kokius išteklius kalbama?
Mėnulio ištekliai
Mėnulio ištekliai / Vida Press nuotr.

Stebinanti išteklių gausa

NASA planuoja iki 2025 m. nusiųsti amerikiečius į Mėnulį „Artemis“ misijos metu. Ši misija skirta toliau tyrinėti Mėnulio paviršių, o jos metu bus renkama informacija, kuri, kaip tikisi agentūra, vėliau bus panaudota kelionei į Marsą.

„Bendradarbiausime su komerciniais ir tarptautiniais partneriais ir sukursime pirmąjį ilgalaikį buvimą Mėnulyje“, – rašo NASA savo interneto svetainėje.

Tačiau Mėnulio tyrinėjimai – ne vienintelis agentūros užmojis. NASA ieškos būdų, kaip sausringame Mėnulio paviršiuje, kurio plonoje atmosferoje nėra kvėpuojamo oro, sukurti deguonies ir vandens atsargas, o vėliau sieks išgauti ir kitas naudingąsias iškasenas, pavyzdžiui, geležį.

Šiais metais NASA į kosmosą netgi išsiųs bandomąjį gręžtuvą, kuriuo planuojama išgauti Mėnulio dirvožemį, o iki 2032 m. pastatyti perdirbimo gamyklą.

„Aš mėgstu juokelį, kur NASA sako, kad Mėnulis yra šimtai milijardų nepanaudotų išteklių. Dėl to Mėnulio aukso karštinė yra nauja banga“, – 15min juokavo Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) ir Vilniaus universiteto mokslininkė dr. Mažena Mackoit-Sinkevičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus