Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau, rašoma „Tele2“ pranešime spaudai.
Išsikrovusi telefono baterija
Išsikrovusi telefono baterija / 123RF.com nuotr.

„Vienas esminių kriterijų renkantis naują mobilųjį telefoną yra baterijos efektyvumas. Labai svarbu, kad išmanųjį telefoną maitintų bent 3000 mAh akumuliatorius. Kadangi telefonu atliekame daugybę veiksmų, jis laikui bėgant vis greičiau išsikrauna. Kad telefono baterija laikytų ilgiau, reikėtų taikyti kelias naudingas gudrybes“, – teigia E.Viselga, „Tele2“ įrenginių serviso „Smart Master“ vadovas.

Specialistas akcentuoja, kad vertėtų perskaityti telefono gamintojų rekomendacijas, kadangi vadovaujantis jomis, galite turėti sklandžiai veikiantį telefoną ir ilgai tarnaujančią bateriją. Visa informacija apie telefono ir jo baterijos priežiūrą yra pateikiama įrenginio dokumentuose arba oficialioje gamintojo internetinėje svetainėje.

„Apple“ įrenginio priežiūros gide rekomenduojama reguliariai atnaujinti telefono operacinę sistemą, kurioje būna įdiegiamos pažangios telefono baterijos energijos taupymo technologijos. „Android“ telefonų naudotojams rekomenduoja krauti įrenginius su būtent turimam modeliui skirtu įkrovikliu – netinkamas pakrovėjas gali per lėtai įkrauti įrenginį ar sugadinti bateriją.

Pamirškite telefono krovimą per naktį

Įkraunant telefoną per naktį pasiekiamas pilnas įsikrovimo ciklas (0–100 proc.), kuris nėra rekomenduojamas, nes ilgainiui silpnėja telefono baterija. Todėl ją įkraukite iš dalies, iki 40–80 proc. Toks telefono įkrovimo būdas išlygina akumuliatoriaus įtampą ir nesukelia šilumos pertekliaus, kuris neigiamai veikia įrenginio darbą.

Venkite aukštos temperatūros

Prie ilgesnio akumuliatoriaus veikimo laiko prisideda ir temperatūra. Tiesą sakant, karštis yra bene didžiausias ilgalaikio baterijos veikimo priešas. Aukšta temperatūra apkrauna bateriją, dėl to ji daug greičiau išsikrauna. Nerekomenduojama palikti telefono aukštoje temperatūroje ir krauti jo su apsauginiu dėklu automobilyje ar ant palangės, kur jį gali pasiekti saulės spinduliai.

Pailsėkite nuo žaidimų ir venkite ryškaus ekrano

Jei norite pilna telefono baterija džiaugtis ilgiau, pasistenkite telefonu nežaisti žaidimų, nesiųsti vaizdo įrašų ir venkite maksimaliai ryškaus ekrano – šie veiksmai greitai išeikvoja itin daug telefono energijos. Jeigu nenorite atsitraukti nuo žaidimų ir keisti savo įpročių, turėkite omenyje, kad telefonas išsikraus daug greičiau.

Išjunkite nenaudojamus nustatymus

Kuo mažiau įvairių funkcijų ar programų yra įjungta telefone, tuo mažiau apkrauta telefono baterija. Jeigu norite taupyti bateriją, būtina išjungti tuo metu nenaudojamas funkcijas, pavyzdžiui, „Wi-Fi“, „Bluetooth“ ar vietos matomumą.

Būtent dalinimasis buvimo vieta naudoja itin daug telefono baterijos, todėl svarbu patikrinti, kurioms programėlėms esate suteikę prieigą. Kai kurioms programėlėms ji visiškai nereikalinga, tad išjungę prieigas prie vietos stebėjimo, prailginsite įkrauto telefono veikimo laiką.

Neignoruokite energijos taupymo funkcijos

Įjungtas energijos taupymo režimas sumažina telefono našumą ir apriboja tam tikras įrenginio funkcijas. Pavyzdžiui, „Android“ telefonuose išjungia vibraciją, o „iPhone“ įrenginiuose aktyvuoja automatinį užrakinimą, sumažina ekrano ryškumą ir išjungia automatinį programų atsisiuntimą. Tačiau ši funkcija leidžia bateriją išlaikyti ilgiau, todėl jeigu ilgesnį laiką neturite galimybės pasikrauti telefono, energijos taupymas gali padėti prailginti baterijos gyvavimo laiką.

Norėdami įjungti energijos taupymo režimą „iPhone“ telefone, jo nustatymuose pasirinkite „Battery“ ir spustelėkite „Low Power Mode“ aktyvavimo mygtuką. Telefonas automatiškai pasiūlo įjungti šią funkciją, kai baterija pasiekia 20 procentų. „Android“ telefonuose energijos taupymo režimas įjungiamas nustatymuose pasirinkus „Akumuliatorius ir prietaiso priežiūra“, tuomet bakstelėjus „Akumuliatorius“ ir pasirinkus „Energijos taupymas“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų