„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Netikėta NASA išvada: Žemė turi ne vieną palydovą

NASA skelbia netikėtą naujieną – panašu, kad mūsų Žemė turi ne vieną, o du palydovus. Antrąjį palydovą astronomai Haleakala teleskopu Havajuose (JAV) pastebėjo tik dabar.
Mėnulis skrieja Žemės link
Mėnulis skrieja Žemės link / Youtube nuotr.

Tiesa, antrasis palydovas – gerokai mažesnis. Nors šis mažu asteroidu laikytinas dangaus kūnas aplink Žemę skrieja jau beveik 100 metų, jį astronomai pastebėjo tik dabar.

Asteroidas, pavadinimu 2016 HO3, skrieja ir aplink Saulę, ir aplink Žemę. Už Žemės orbitos senbuvį Mėnulį jis mažesnis ne šimtus, o net tūkstančius kartų – NASA mokslininkai mano, kad jo skersmuo nesiekia nė kilometro.

Šiaip ar taip, naujasis Žemės palydovas 2016 HO3 yra įkalintas orbitoje aplink Žemę ir neturi galimybių savarankiškai iš jos ištrūkti.

Nors daugelis gamtinių planetos palydovų aplink planetas skrieja apskritimo pavidalu artimomis orbitomis, Žemės palydovo orbita yra gerokai ištempta į elipsę – kvazi-palydovą 2016 HO3 ir Žemę skiria nuo 38 iki 100 atstumų ligi Mėnulio. Kadangi nuo Žemės iki Mėnulio vidutiniškai yra apie 385 tūkst. km, išeitų, jog mažąjį Mėnulio brolį ir Žemę skiria nuo 14,6 mln. iki 38,5 mln. km.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų