„Lumia 925“ yra patobulinta pernai pristatyto flagmano „Lumia 920“ versija. Tik tų patobulinimų nėra tiek daug, kiek buvo galima tikėtis – galbūt net tiksliau būtų sakyti, kad tai yra savotiškas pakaitalas buvusiam flagmanui, skirtas tiems, kam nepatinka jo vietą užėmęs „Lumia 1020“.
Išvaizda dar ne viskas
Bene daugiausia kritikos „Lumia 920“ sulaukė dėl savo griozdiškumo. Panašu, kad „Nokia“ tai išgirdo – „Lumia 925“ yra lengvesnis (139 g) už 185 g svėrusį pirmtaką ir plonesnis (8,5 mm, buvo – 10,7 mm).
Žiūrint iš priekio ar šono telefonas atrodo tikrai neblogai – rimtas, tvirtas, kokybiškai surinktas. Tačiau atsukus galinę dalį įspūdis nublanksta – nors gyrėsi metaliniu korpusu, iš tiesų „Nokia“ iš aliuminio pagamino tik telefono kraštus, o nugarinę dalį uždengė plastmase.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai yra dangtelis, kurį galima nuimti ir, tarkime, pakeisti telefono bateriją ar SIM kortelę. Bet „atkrapštyti“ jo nepavyksta – nors plastmasė šiek tiek juda, atplėšti nuo korpuso jos nepavyks.
Vienintelis dalykas, kurį „Nokia“ leidžia įdėti į telefoną, yra „microSIM“ kortelė. Bet norint ją pakeisti, reikia turėti pakuotėje pridedamą specialų įnagį arba kokią nors adatą. Sunku suprasti, kodėl ši procedūra taip apsunkinama.
Į akis krenta dar vienas „Lumia 925“ dizaino elementas: galinėje korpuso dalyje atsikišęs fotokameros objektyvas (matyt, taip „Nokia“ siekia pabrėžti kameros kokybiškumą). Išlindęs jis nesmarkiai, gal kokį milimetrą, ir milžiniškų nepatogumų tai nesukelia, bet kai kam gali kliūti už pirštų laikant telefoną rankoje.
Bent man nepatiko ir „Nokia“ sprendimas pasekti nauja mada – garsiakalbį montuoti nugarinėje dalyje. Taigi žiūrint vaizdo įrašus ar tiesiog klausantis muzikos garsas sklinda ne į klausytoją, o nuo jo. Be to, laikant telefoną horizontaliai tą garsiakalbį uždengia pirštai. Na, bet gal kam nors tai yra patogu.
Visa kita atrodo išties puikiai: priekyje – didelis ekranas ir lietimui jautrūs „Windows Phone“ valdymo mygtukai, viršuje – „microUSB“ ir ausinių jungtys, dešinėje – fotoaparato, užrakinimo-atrakinimo bei garso reguliavimo mygtukai. Paprasta, patogu, neperkrauta.
Ekranas ir „viduriai“
Jei prieš porą metų 4,5 colio (11,4 cm) įstrižainės ekranas atrodė labai didelis, tai šiandien tokį jau galima vadinti tik pakankamai dideliu. Teks susitaikyti – telefonų mažėjimo laikai seniai praėjo, dabar jie vėl „auga“. Ir sustoti neketina: mano kišenėje muistosi vis dar telefonu vadinamas „Sony Xperia Z Ultra“, turintis 6,4 colio įstrižainės ekraną (jo apžvalgą skaitykite ateinančią savaitę). Sklando gandai, kad kažką panašaus ketina išleisti ir ta pati „Nokia“.
Taigi šalia tokio monstro „Lumia 925“ atrodo tarsi mielas, normalaus dydžio telefonas. Jo AMOLED ekrano raiška yra puiki (768 x 1280 tšk., 332 taškai kvadratiniame colyje), o „ClearBlack“ technologija užtikrina kokybišką kontrastą tiek dienos šviesoje, tiek tamsoje.
Jis turi ir dar vieną privalumą, kuris aktualus ilgomis žiemomis besimėgaujantiems lietuviams: valdyti jį galima ne tik plikomis rankomis, bet ir su pirštinėmis. Arba pieštuku. Arba tušinuku. Ar net šaukštu. Jei tik tai jums patogu. Ir jei nebijote subraižyti „Corning Gorilla Glass 2“ apsauginio stiklo.
Telefono techninės specifikacijos tokio didelio susižavėjimo nekelia. Dviejų branduolių 1,5 GHz taktinio dažnio „Snapdragon S4“ procesorius, 1 GB operatyviosios atminties ir 16 GB vidinės atminties – tokie parametrai tikrai nėra 2013 metų flagmano požymis. Operacinei sistemai „Windows Phone 8“ (kol kas) to per akis – galima be didesnių problemų ir įvairiomis programomis naudotis, ir žaidimus žaisti. Visgi kartais (pavyzdžiui, keičiant fotoaparato programėles) didesnė sparta nepamaišytų. Norų sąrašą papildyčiau ir didesne baterija, nes dabartinių 2000 mAh užtenka tik kokiai dienai ar, taupiai naudojantis, dviem – kiti bandyti „Windows Phone“ įrenginiai buvo ištvermingesni.
Prieš porą metų 4,5 colio (11,4 cm) įstrižainės ekranas atrodė didelis, o šiandien tokį jau galima vadinti pakankamai dideliu. Teks susitaikyti – telefonų mažėjimo laikai seniai praėjo, dabar jie vėl „auga“.
Beje, tokius pat „vidurius“ (tik dvigubai daugiau – 32 GB – atminties) turėjo... „Lumia 920“.
Fotoaparatas
„Nokia“ jau seniai giriasi, kad jos telefonai turi geriausias rinkoje fotokameras. Kai kas su tuo galėtų ir pasiginčyti (pvz., „Samsung“ su „Galaxy S4 Zoom“ ar „Sony“ su „Xperia Z1“), bet kokiu atveju, „Lumia 925“ įmontuota 8,7 mln. tšk. raiškos fotokamera su „PureView“ tefhnologija fiksuoja išties puikius kadrus. Tiek dienos šviesoje, tiek prietemoje su blykste ar net be jos.
Nustebino ir priekinės fotokameros kokybė – vaizdas nedarys gėdos tiems, kas naudojasi vaizdo skambučių paslaugomis.
„Nokia“ dažnai mėgsta girtis ir savo sukurtomis specifinėmis programėlėmis, kurios leidžia kurti, pavyzdžiui, judančius „gif“ paveikslėlius, pašalinti nepageidaujamus objektus (tarkime, į kadrą įlindusį praeivį), pasirinkti veidų mimikas iš kelių kadrų, daryti judesio nuotraukas ir t.t. Visko ir neišvardinsi. Problema ta, kad visos šios aplikacijos ir veikia kaip atskiros programėlės: norint kokio nors „mandresnio“ efekto, reikia iš anksto žinoti, kokią funkciją pasirinkti. Maža to, aplikacijos perjungimas užtrunka 3–6 sekundes (priklausomai nuo to, kurią renkatės), o per tiek laiko ir kadras gali „pabėgti“.
Blizgučiai ir „kliurkos“
Pirmą kartą užrakinę telefoną pastebėsite malonų siurprizą: užtemdytame ekrane rodomas laikrodis, o jei išsikrauna baterija ar nustatomas begarsis režimas – dar ir tai atstojantys simboliai. Tai yra nauja funkcija, pavadinta „Žvilgtelėjimo režimas“, kurią „Nokia“ diegia naujuose savo išmaniųjų telefonų modeliuose. Nustatymuose galima pasirinkti, kiek laiko ir kokiais atvejais toks laikrodis bus rodomas (pvz., jis gali išsijungti po minutės-kitos, o pamojavus ranka virš ekrano – vėl pasirodyti), o jei nepatinka – ir visai išjungti. Gaila tik, kad šalia šio „budėjimo laikrodžio“ nerodomi praleisti skambučiai, gautos SMS žinutės, el. laiškai, įjungtas žadintuvas ar kita informacija. O būtų tikrai naudinga.
Dar viena gera žinia – „Windows Phone 8“ versijoje pagaliau galima naudoti „Skype“ ir budėjimo režime, taigi ir telefonui „miegant“ gausite žinutes ar skambučius.
Telefone buvo įdiegtos ir kelios naudingos naujos aplikacijos (pvz., mobilioji piniginė, viešasis transportas), bet „Android“ ar „iOS“ telefonų savininkai panašiomis programėlėmis gali naudotis jau seniai, tad „Nokia“ tik vejasi konkurentus.
Negaliu nepaminėti to, kad per maždaug dvi savaites, kai testavau „Lumia 925“, telefonas kelis kartus užstrigo (vieną sykį visiškai „mirė“ ir jį teko perkrauti, dar kelis kartus ekranas „užšalo“ su esamu vaizdu, bet užrakinus ir vėl atrakinus atsigavo). Nesu tikras, ar kaltinti reikėtų „Windows Phone 8“, ar patį telefoną, mat testams duodami modeliai ne iš prekybos, o tiesiai iš gamintojų.
Na ir paskutinis pastebėjimas-pasiūlymas „Microsoft“: sudarykite galimybę pakeisti numatytąją „Bing“ paieškos internete sistemą kita, arba išvis pašalinkite paieškos mygtuką, nes daugumai jis – kaip šuniui penkta koja.
„Lumia 925“ kaina – apie 1,7 tūkst. Lt.