„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Nosies purškalu pirmą kartą sulėtintas Parkinsono ligos vystymasis

Eksperimentinė terapija sumažino uždegimą ir taip sustabdė patologinius pokyčius ir palengvino simptomus. Šie rezultatai teikia paprastos terapijos kol kas neišgydomai ligai viltį.
Purškiami vaistai į nosį
Purškiami vaistai į nosį / 123RF.com nuotr.

Palengvinti simptomai

Parkinsono liga yra lėtai progresuojanti neurodegeneracinė liga, pradiniame etape pasireiškianti motorinės funkcijos ir eisenos sutrikimu, tremoru ir kitais simptomais. Esami gydymo variantai kol kas negali ligos išgydyti, o ir jos progresavimą stabdo nelabai efektyviai.

Rusho universiteto komanda pademonstravo, kad per nosį įvedami du peptidai – TIDM ir NBD – efektyviai stabdo Parkinsono ligą.

Eksperimentai su pelių modeliais parodė, kad terapija sustabdo uždegiminį procesą galvos smegenyse ir galvos smegenyse sulėtina plitimą alfa sinukleino baltymo, kuris provokuoja pagrindino Parkinsono ligos požymio – Levio kūnelių – išsivystymą.

Gydymas palengvino ir simptomus: pagerėjo graužikų eisena, koordinacija ir motorinės funkcijos.

„Jei pavyks rezultatus pakartoti su žmonėmis, tai bus didelis sunkių neurologinių sutrikimų terapijos pasiekimas“, — pakomentavo darbo autorius Kalipada Pahan. Prieš pradedant klinikinius tyrimus, būtina patvirtinti terapijos saugumą ir efektyvumą su stambesniais priešklinikiniais modeliais.

Anksčiau kitą eksperimentinę Parkisono ligos vystymąsi lėtinančią terapiją pristatė mokslininkai iš Kanados. Jie nustatė anksčiau nežinotą neurodegeneracijos vystymosi mechanizmą ir sugebėjo užkirsti kelią ligos progresavimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų