Šviesos stulpų nuotraukos buvo įkeltos į „Orai ir klimatas Lietuvoje“ „Facebook“ puslapį.
Šviesos stulpai – tai atmosferos optinis reiškinys, kai vertikalus šviesos pluoštas tarsi tęsiasi virš šviesos šaltinio.
„Šis reiškinys dažniausiai formuojasi esant žemai oro temperatūrai (nemažiau kaip 10 laipsnių šalčio) ir silpnam vėjui, kai ore plūduriuojantys labai maži plokštelės formos ledo kristalai išsidėsto horizontaliai ir atspindi nuo šviesos šaltinio sklindančią šviesą“, – „Facebook“ paskyroje yra paaiškinusi Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
„Orai ir klimatas Lietuvoje“ antrino, kad antradienį vakare bandė formuotis šviesos stulpai, tik susiformavo ne ypač išraiškingi.
„Šviesos stulpai formuojasi labai panašiai kaip ir Saulės stulpas, iš tų pačių šešiabriaunių ledo kristalų, kurie plūduriuoja ore. Šie kristalai paprastai būna plunksniniuose debesyse (todėl Saulės stulpą matom ne tik žiemą), o šviesos stulpų atveju jau reikia ir stipresnio šalčio, kad ledo kristalai būdami priežemyje neištirptų, nepakeistų savo formos bei pradėtų laužti ryškios šviesos spindulius.
Antradienį ir likusią savaitę vakare/naktį išėję į lauką pasidairykit atidžiau (ypač gyvenantys šiaurės rytuose). Galbūt pamatysite ir jūs šviesos stulpus. Pamatę būtinai įamžinkite (fotografuokite su išlaikymu)“, – rašoma minėtame puslapyje.
Šviesos stulpai užfiksuoti ir trečiadienį.
„Jei eisit į lauką pasidairykit ar nematyti ufonautų portalų“, – rašoma prie įkeltos nuotraukos.