Nuo pirmadienio keisis feisbuko taisyklės: jokios tolerancijos nacionalistams

Po šaudynių Naujosios Zelandijos mečetėje, kuomet žuvo 50 žmonių, į krizę sureagavo ne tik šalies įstatymų leidėjai, žaibiškai sugriežtinę ginklų naudojimo taisykles, bet ir socialinis tinklas „Facebook“, sulaukęs nemažai kritikos už tai, kad leido tiesioginę šaudynių transliaciją ir nepakankamai operatyviai šalino šaudynių vaizdo įrašo kopijas.
„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas JAV Senate
„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas JAV Senate / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiųjų interneto platformų – „Facebook“ ir „Google“ – vadovai pastaruoju metu vis griežčiau kritikuojami už nesugebėjimą sumažinti prieinamumą prie agresyvios nacionalistinės informacijos, melagingų naujienų ir kitų visuomenei žalingų išteklių.

Feisbuko vadovai praėjusią savaitę paskelbė: daugiau nebus jokio baltųjų nacionalizmo ir baltųjų separatizmo demonstravimo, skatinimo ar pritarimo nei „Facebook“, nei „Instagram“ tinkluose, mat dabar įmonės vadovams tapo akivaizdu, jog tokių pažiūrų skleidimas internetu yra artimai susijęs su organizuotomis neapykantą skleidžiančiomis grupėmis ir joms feisbuko paslaugose nėra vietos.

Jau iki šiol šiuose socialiniuose tinkluose buvo draudžiamas neapykantos skleidimas rasės, tautybės ar religijos pagrindu (atitinkamai – ir baltųjų viršenybės idėjų skleidimas), tačiau nebuvo pakankamai griežtai žiūrima į baltųjų nacionalizmo ir baltųjų separatizmo sąvokas, nes jos buvo apibrėžiamos kaip dalis platesnių nacionalizmo bei separatizmo sąvokų, kurios socialiniame tinkle buvo ir iki šiol yra priimtinos (kaip, antai, baskų separatistinės idėjos, kurias socialinis tinklas vertina kaip svarbią visuomenės tapatybės dalį).

Oficialiame įmonės tinklaraštyje nurodoma, kad sprendimas drausti baltųjų nacionalizmą ir baltųjų separatizmą buvo priimtas po konsultacijų su įvairių pasaulio visuomenių nariais ir mokslininkais, besigilinančiais į rasių santykius – padaryta išvada, kad šios sąvokos negali būti reikšmingai atskirtos nuo baltųjų viršenybės ir organizuotų neapykantos grupių.

Taip pat bus tobulinamos netinkamo turinio atradimo ir šalinimo procedūros. Per keletą pastarųjų metų mašininio mokymosi algoritmai sugebėjo atpažinti teroristų platinamą informaciją. Praėjusį rudenį panašūs algoritmai buvo apmokyti atpažinti neapykantą skleidžiančias grupes visame pasaulyje – taip pat baltųjų viršenybės idėjų skleidimą. Algoritmai bus nuolat tobulinami, kad nederamą turinį atrastų ir pašalintų vis greičiau.

Žmonėms, kurie feisbuke ir instagrame ieškos su neapykantos grupėmis susijusios informacijos, bus pateikiamos nuorodos į informacinius išteklius, kurių tikslas yra padėti žmonėms palikti tokias grupes. Pavyzdžiui, į „Life After Hate“ – buvusių smurtautojų ekstremistų sukurtą organizaciją, kurios tikslai yra krizių intervencija, švietimas, paramos grupių susitikimų rengimas ir pagalba jos ieškantiems žmonėms.

Naujosios taisyklės galios visų formų turiniui: tekstiniams įrašams, filmuotai medžiagai, iliustracijoms ir komentarams, taip pat – puslapiams ir grupėms.

Kol mašininio mokymosi algoritmai nebus pakankamai gerai ištobulinti aptikti naujas nepageidaujamo turinio rūšis, šios informacijos suradimas ir šalinimas daugiausia bus vykdomas po socialinių tinklų naudotojų pranešimų apie netinkamą turinį.

Leidinys „Fortune“ informuoja, kad bus šalinamas tik draudžiamas turinys, tačiau sankcijų prieš tą turinį įkėlusius paskyrų savininkus nebus imamasi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai