Mokslininkai iš Masačusetso technologijų instituto Kompiuterių mokslų ir dirbtinio intelekto laboratorijos (Massachusetts Institute of Technology Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory, CSAIL) sukūrė algoritmą, kuris beveik visada gali aplenkti žmones, vertindamas nuotraukas.
Po tokio apmokymo kompiuterinis algoritmas įvertindavo nuotraukas geriau nei žmonės
Užduotis, pateikta žmonėms ir naujajam kompiuteriniam nuotraukų vertinimo algoritmui kol kas buvo nelabai sudėtinga – jiems buvo pateikiama dviejų nuotraukų pora, ir reikėjo nuspręsti, kuri jų daryta vietoje, esančioje arčiau „MacDonald‘s“ restorano.
Algoritmas turėjo šiokį tokį parengimą – jis praėjo „apmokymų kursą“, kurio metu išanalizavo 8 milijonus „Google Street View“ vaizdų iš aštuonių didžiųjų JAV miestų. Šie vaizdai taip pat buvo susieti su GPS informacija apie nusikalstamumo lygį ir „MacDonalds“ restoranus tose vietose.
Vaizdų analizės algoritmas nagrinėjo, kaip tų nuotraukų įvairios detalės koreliuoja su nusikalstamumo lygiu bei atstumu iki artimiausio „MacDonalds“ restorano. Algoritmas pats atrado, kokie požymiai yra bendri nuotraukoms, darytoms netoli restoranų bei didesnio kriminogeniškumo vietovių.
Po tokio apmokymo kompiuterinis algoritmas įvertindavo nuotraukas geriau, nei žmonės, nors, be abejo, jos buvo pateikiamos iš visai kitų vietų, tai yra ne tos, kurios buvo naudojamos algoritmo apmokymui.
Nors šis projektas buvo daugiau skirtas įrodyti, kad kompiuterių algoritmai gali būti pajėgūs greitai įvertinti sudėtingus aplinkos vaizdus, mokslininkai jau pasiūlė ir kelias galimas pritaikymo sritis – navigacijos programėles, kurios leistų suplanuoti maršrutą, aplenkiant pavojingesnes vietas ar padėtų išrinkti restoranui tinkamą vietą.